فروش سایت

هیچ ابزاری جهت تشخیص پنالتی شدن سایت در گوگل وجود ندارد

اگر به یک وب مستر بگویید وب سایت شما پنالتی شده است و این خبر را بصورت ناگهانی به وی بدهید شاید شک شدیدی به وی وارد شود زیرا همه زحماتی که طی سالها برای یک وب سایت کشیده است به باد خواهد رفت.

هیچگاه این خبر بد را به یک وب مستر ندهید! یا حداقل نفر اولی نباشید که به او می گویید گوگل سایت شما را پنالتی کرده است!

چگونه می توان تشخیص داد که گوگل یک وب سایت را پنالتی کرده است؟

این سوال خود به یک مقاله جداگانه نیاز دارد و در آینده یک مقاله مفصل در این زمینه منتشر خواهیم کرد اما برای بی جواب نماندن این سوال می توان گفت که از هر روشی برای تشخیص این موضوع استفاده کردید اشکال ندارد فقط از این ابزار استفاده نکنید!

http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker

این ابزار ادعا می کند که می تواند تشخیص دهد وب سایت شما در سند باکس گوگل قرار گرفته است یا پنالتی شده است!

برای مشخص شدن واقعیت کافیست یک دامنه که وجود خارجی ندارد را در کادر مربوطه وارد کنید و پس از اینتر کردن منتظر پاسخ بمانید!

این پاسخ به شما نمایش داده خواهد شد:

yoursite.com is possibly penalized or sandboxed by google!

اما همانطور که گفته شد یک دامنه که وجود خارجی ندارد را وارد کرده ایم و اگر این ابزار واقعا هوشمند باشد باید بجای پیام فوق بگوید که چنین وب سایتی وجود ندارد.

این ابزار:

https://ismywebsitepenalized.com

یک قدم جلوتر رفته است و می تواند تشخیص دهد که دامنه ای وجود خارجی دارد یا ندارد اما خودتان را خسته نکنید زیرا این وب سایت فقط یکبار یکی از صفحات سایت شما را باز می کند و می رود! انگار نه انگار قرار است سایت را آنالیز کند. نمی دانم با چک کردن یک صفحه چه اطلاعاتی از یک وب سایت 1000 صفحه ای بدست می آورد؟

بد نیست بدانید که رباتهای گوگل برای یک وب سایت کوچک گاهی در روز 200-300 بار به وب سایت سر می زنند و سایت را آنالیز می کنند!

چرا هیچ کدام از ابزارهای موجود نمی توانند تشخیص دهند که وب سایتی پنالتی شده است؟

لطفا توجه کنید که پنالتی شدن یا پنالتی نشدن یک وب سایت به عهده الگوریتمهای گوگل می باشد و این الگوریتمها به شدت محرمانه هستند و هرکسی به آنها دسترسی ندارد.

اگر ابزاری بخواهد مشخص کند که یک وب سایت پنالتی شده است باید به دیتابیس و الگوریتمهای محرمانه گوگل دسترسی داشته باشد تا بتواند چنین کاری را انجام دهد.

اما همانطور که گفته شد گوگل اجازه دسترسی به دیتابیس های خود را نمی دهد و به همین دلیل هیچ راهی وجود ندارد که خارج از سرورهای گوگل ابزاری ایجاد کنیم و تشخیص دهیم در سرورهای گوگل چه می گذرد و کدام سایت توسط الگوریتمهای گوگل پنالتی شده است.

اگر وب سایت شما پنالتی شده است پیشنهاد می کنم به امید چنین ابزارهایی نباشید و بجای آن سعی کنید از این به بعد توصیه های گوگل را برای وب سایت خود بکار گیرید.محمدرضا
11:58 - 1393/11/17
1
0
سلام بهترین و هوشمندانه ترین مقاله ای که در اینترنت تا به حال خوانده ام این مقاله بود
واقعا این ابزار ها با حداکثر یک دقیقه زمان چطور میتونن تشخیص پنالتی شدن را بدهند وقتی گوگل تحت چندین الگوریتم ان هم طی مدتها زیادی تشخیص به پنالتی دادن یا ندادن یک دامنه میکند
باز هم از راهنمایی خوبتون و اطلاع رسانی دقیق شما ممنونم
متن نظر *