روانشناسان گوگل در کمین وب سایت های جدید و بی کیفیت

اگر از آن دسته از وب مسترانی هستید که به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و به شدت بر روی بازدید وب سایت و ورودی گوگل خود حساس هستید به شما پیشنهاد می شود حتما این مقاله را مطالعه کنید.

دلیل نوشتن این مقاله

به این دلیل شروع به نوشتن این مقاله کردم که اخیرا یکی از مشتریهای ما که چند ماه قبل برای او وب سایتی راه اندازی کرده بودیم در ورودی گوگلش افت شدیدی مشاهده کرد و بلافاصله به ما اطلاع داد که از این وضعیت ناراضی است و...

در حال حاضر نیز ارتباطش را بطور کامل با ما قطع کرده است و همه مشکلات را از متوجه ما می داند!

اما غافل از اینکه افت ورودی گوگل به سه دلیل می تواند باشد:

  1. الگوریتم سند باکس
  2. پنالتی گوگل
  3. ترفند روانشناسان گوگل برای شناسایی وب سایتهای مفید

مورد اول و دوم تقریبا شناخته شده هستند ولی مورد سوم ممکن است برای شما سوال برانگیز باشد.

روانشناسان چه تاثیری بر روی نتایج جستجوی گوگل دارند؟

اگر بخاطر داشته باشید مدتی قبل مدیر بخش ضد اسپم گوگل گفته بود که پیج رنک گوگل به این زودی ها آپدیت نخواهد شد اما به فاصله کمی از انتشار گسترده سخنان وی، پیج رنک بروز رسانی شد.

به همین سادگی!

گوگل هنوز هم از این ترفندها در آستین دارد

گوگل توصیه کرده است که اگر می خواهید کاری برای سئو وب سایت خود انجام دهید، قبل از انجام آن از خود بپرسید که اگر موتورهای جستجو وجود نداشتند نیز حاضر بودید چنین کاری انجام دهید؟

طبیعتا گوگلی ها فقط به یک توصیه ساده بسنده نخواهند کرد و دست به کار خواهند شد تا دلیل ایجاد وب سایتها را بدانند. اگر متوجه شوند که وب سایتی بجای ارائه خدمات مفید به کاربران، فقط سعی در گرفتن ترافیک بیشتر از موتور جستجویشان دارد و به کاربران اهمیت نمی دهد حتما با آن مقابله خواهند کرد.

حال فرض کنید وب سایتی از ابتدای راه اندازی اش به شدت تبلیغات کند، بک لینک بگیرد، بصورت روزانه و مرتب بروز رسانی شود و... اما پس از گذشت چند ماه مشاهده کند که گوگل برای او بازدیدکننده ای ارسال نمی کند و به همین دلیل دست از کار بکشد!

بنظر شما این کار چه سیگنالی را برای گوگل ارسال می کند؟

درست است گوگل متوجه می شود که هدف از ایجاد چنین وب سایتی فقط جذب ترافیک بیشتر و سودآوری میباشد.

اما اگر در زمانی که گوگل بازدیدکنندهای بسیار کمتری برای شما ارسال میکند، شما به ارائه خدمات مفید خود به کاربرانتان ادامه دهید، طبیعتا گوگلی ها متوجه خواهند شد که بود و نبودشان برای شما اهمیتی ندارد و بهتر است به کاربران خود کمک کنند تا سریعتر وب سایت شما را پیدا کنند.

نتیجه مقاله

در یک سال اول فعالیت وب سایت خود منتظر کم شدن شدید ورودی گوگل باشید و درصورت مواجه با این وضعیت دست از فعالیت های مفید نکشید.متن نظر *