الگوریتم سندباکس گوگل چیست و چگونه از آن خارج شویم

بروز رسانی صفحات خالی وب سایت با محتوای مفید یکی از مشکلاتی است که معمولا تا یک ماه پس از راه اندازی وب سایت ها باید برای حل آن مرتبا با مدیران وب سایتهای تازه تاسیس مکاتبه ایمیلی/تلفنی/پیامکی کنیم.

دلیل این اصرار ما به درج اطلاعات مورد نیاز در وب سایت چیست؟

دلیل این کار تقریبا مشخص می باشد. گوگل به دنبال نمایش صفحات مفید به کاربران خود می باشد و طبیعتا یک وب سایت خالی از اطلاعات نمی تواند نیاز کاربران گوگل را برطرف کند و این جستوگر اینترنتی نیز از نمایش چنین وب سایتهایی به کاربران خود صرف نظر می کند.

اما اگر مدیران وب سایتها صفحاتی مانند درباره ما، تماس با ما، تاریخچه شرکت، اسلاید شو، دسته بندی ها و... را به خوبی ایجاد کردند مشکل حل می شود؟

پاسخ شما خیر است

حال می رسیم به الگوریتم سند باکس

دلیل وجود الگوریتم سند باکس چیست

دلیل وجود الگوریتم سند باکس این است که برخی از کاربران حرفه ای اینترنت به دنبال کسب سود آنی هستند و می خواهند یک وب سایت راه اندازی کنند و بدون اینکه زحمت زیادی برای این وب سایت بکشند در نتایج بالای جستجو ها قرار بگیرند و از طریق ترافیکی که از این راه بدست می آید اجناس خود را بفروشند و پس از چند ماه هم وب سایت را تعطیل کنند.

برخی از کاربران هم وب سایتی راه اندازی می کنند و مطالبی در آن درج می کنند و انتظار دارند به همین سادگی ترافیک زیادی از گوگل بدست بیاورند و از این ترافیک برای مقاصد دیگر استفاده کنند.

گوگل می خواهد مانع ظهور چنین وب سایتهایی شود.

حال می توانیم تعریف دقیق تری از الگوریتم سند باکس بدهیم

الگوریتم سند باکس وظیفه دارد با زیر نظر گرفتن رفتار وب سایتهای تازه کار تشخیص دهد که این وب سایتها می توانند در آینده برای کاربران مفید باشند یا خیر و هرگاه این بررسی ها به نتیجه رسید وب سایت ها از این گرداب خارج می شوند.

بله درست است گرداب!

زیرا در زمانی که در این الگوریتم قرار گرفته اید یک روز در صفحه 3 گوگل هستید، یک روز در صفحه 8 و روزی دیگر در صفحه 15 و وب سایت شما تا چند ماه در نتایج گوگل بالا و پایین می شود تا بالاخره پس از گذشت 6 ماه به یک ساحل آرام برسید. (6 ماه تقریبی است)

به عبارت دیگر این الگوریتم تلاش می کند وب سایتهایی که قرار است فعالیت مفید و سازنده داشته باشند را شناسایی کند.

راه سریع خارج شدن از این الگوریتم گوگل چیست

  1. بروز رسانی مرتب وب سایت (هر هفته حداقل 2 صفحه با محتوای مفید به وب سایت اضافه کنید)
  2. گرفتن بک لینک از وب سایتهای رنک دار (در این کار زیاده روی نکنید)
  3. تبلیغات در وب سایتهای پربازدید (بدون توجه به موقعیت وب سایت در نتایج جستجو)

اگر به ساحل امنی رسیدید پیشنهاد می کنم این فعالیتها را به یکباره متوقف نکنید و حداقل با یک شیب ملایم این فعالیتها را کم کنید.

طبیعی است که اگر وب سایت شما در دو یا سه ماه اول خالی از محتوا باشد و پس از آن چند صفحه به آن اضافه کنید و دیگر کاری بر روی آن انجام ندهید دیگر نیازی به الگوریتم سند باکس هم نخواهد بود.متن نظر *