جلوگیری از پنالتی شدن و در امان ماندن از اسپمرها

همانطور که در خاطری ای در مورد دشوار بودن گرفتن بک لینک گفته شد گرفتن یک لینک می تواند بسیار دشوار باشد. هفته گذشته نیز پس از نوشتن این مطلب وارد وب مستر تولز شدم و طبق معمول برای بررسی بک لینکهای وب سایت سئو سم وارد بخش Links to Your Site شدم اما در وب مستر تولز یک عدد تعجب آور ثبت شده بود!

تعداد لینکهای ورودی به یکباره 105،000 عدد بیشتر شده بود! در بررسی بیشتر متوجه شدم که یک وب سایت 100،000 بار و وب سایت دیگر 5،000 بار به سایت سئو سم لینک داده بود.

آشنایی با طرز کار سایتهای اسپمر

این دو وب سایت در زمینه اسپم فعالیت می کنند و عنوان مطالب سایر وب سایتها را در تگهای H1 یا H2 قرار می دهند و محتوای اصلی وب سایتهای قربانی را در تگ IFRAME باز می کنند و با قراردادن عناوین و لینکهای سایر وب سایتها در فوتر و ساید بار خود سعی در فریب گوگل دارند تا از این طریق بتوانند بدون اینکه زحمت زیادی بکشند تعداد محتوا و ورودی گوگل خود را افزایش دهند.

با توجه به اینکه این اسپمر ها با کپی برداری محتوا و ایجاد محتوای اتوماتیک به صورت مشخص قوانین گوگل را زیر پا می گذارند، یک دیدگاه وجود دارد که گوگل به آنها اهمیت نمی دهد و نیازی نیست کار خاصی انجام داد و پس از مدتی از نتایج جستجو حذف می شوند. اما با توجه به ترافیک بالایی که این وب سایتها از گوگل می گیرند بهتر است اقدامات ضروری را انجام دهیم تا از این اسپمرها در امان بمانیم.

جلوگیری از پنالتی شدن وب سایت توسط سایتهای اسپمر

مرحله اول: ابتدا باید مشخص کنید که کدام یکی از این وب سایتها به شما لینک داده اند. برای این کار کافی است بخش Links to Your Site را بررسی کنید و وب سایت های مشکوک را شناسایی کنید. می توانید وارد وب سایتهای لینک دهنده شوید و با بررسی محتوا، ساختار و لینکهای آنها در مورد سازنده بودن یا مخرب بودنشان تصمیم گیری کنید. مطمئن هستم که وب سایتهای اسپمر در نگاه اول شناسایی می شوند!

پس از شناسایی این اسپمر ها، آدرس آنها را ذخیره کنید.

مرحله دوم: در این مرحله باید این اسپمر ها را با استفاده از ابزار disavow-links به گوگل معرفی کنید تا گوگل از محاسبه این وب سایتها در رنکینگ وب سایت شما صرف نظر کند. در استفاده از این ابزار بسیار دقت کنید زیرا اگر وب سایتهای مفید را به کمک این ابزار به گوگل معرفی کنید جایگاه وب سایت شما در نتایج جستجو تغییر خواهد کرد و ورودی کمتری از گوگل به دست خواهید آورد.

در آینده مقاله ای در مورد طرز کار با disavow-links منتشر خواهیم کرد.

همین دو مرحله برای در امان ماندن از اسپمرها کافیست ولی می توانید این اسپمر ها را به گوگل معرفی کنید تا گوگل برای قرار دادن آنها در بلک لیست خود اقدام کند.متن نظر *