بررسی تاثیر قدمت دامنه بر نتایج جستجو و برداشتهای نادرست

اگر مقالات سئو را مرور کنید، قدمت دامنه یکی از موضوعاتی است که همواره به آن پرداخته می شود. در این مقاله نیز می خواهیم بصورت اختصاصی در مورد قدمت دامنه و تاثیر آن بر سئو صحبت کنیم.

قدمت دامنه چیست

قدمت دامنه و سایت در واقع طول عمر یک دامنه یا سایت را می رساند.

قدمت دامنه تا چه حد بر نتایج جستجو تاثیر دارد

باید بدایم که محتوای وب سایتها برای کاربران اهمیت دارد و یک دامنه خالی به خودی خود هیچ ارزشی برای کاربران ندارد.

اگر سایت شما 10 سال قبل راه اندازی شده باشد و در این 10 سال همواره در دسترس بوده است، قدمت سایت شما دقیقا 10 سال است. اما اگر 10 سال قبل دامنه را خریداری کرده اید و پس از دوسال سایتی با همین دامنه در دسترس قرار گرفت و مجددا سایت به مدت یک سال از دسترس خارج شد. اوضاع کمی فرق می کند.

تجربه نشان داده است که وب سایتی که از سالها فعال باشد و خدمات مفیدی به کاربران ارائه دهد همواره بالاتر از یک وب سایت فصلی که گاهی در دسترس است و گاهی از دسترس خارج می شود قرار می گیرد.

برداشتهای نادرست در مورد تاثیر قدمت دامنه بر نتایج جستجو

دو سال قبل سفارشی برای راه اندازی یک وب سایت گرفتم و هنگامی که از سفارش دهنده نام دامنه را پرسیدم گفتند که حدود 2 سال قبل یک فروشگاه راه اندازی کرده ام و می خواهم بجای فروشگاه این سایت خدماتی را نصب کنم.

من نیز توصیه کردم که این کار صحیح نیست و اگر یک دامنه جدید خریداری شود تاثیر بهتری بر روی سئو دارد. اما سفارش دهنده اصرار داشتند که قدمت دامنه زیاد است و سریعتر در صفحه اول جستجو قرار می گیرد. به درخواست سفارش دهنده سایت بر روی دامنه ای که قبلا برای فروشگاه استفاده شده بود نصب شد.

یک یا دو ماه بعد سفارش دهنده با من تماس گرفتند و گفتند که ورودی گوگل بسیار کمتر از چیزی است که فکر می کردم و می خواهم سایت به دامنه جدید منتقل شود.

یک ماه پس از انتقال سایت به دامنه جدید، ورودی گوگل به اندازه قابل قبولی رسید و پس از مدتی سایت در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شد.متن نظر *