تبلیغات

کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای سراب یا واقعیت

ممکن است در جامعه با افرادی مواجه شوید که همکاری با شرکتهای بازاریابی شبکه ای به عنوان بازاریاب را به شما پیشنهاد دهند و شما نیز برای کسب درآمد به این کار تشویق شوید. در این مقاله سعی می کنیم شما را بیشتر با این کار و شرایط مورد نیاز و درآمد این حرفه آشنا کنیم.

چگونه می توان از طریق بازاریابی شبکه ای کسب درآمد کرد؟

برای اینکه موضوع را بیشتر باز کنیم یک مغازه دار یا اصلا بقالی محل خود که احتمالا دوست صمیمی شما باشد را در نظر بگیرید. آیا این دوست شما که مجوز کسب، مکان مشخص و محصولات زیادی دارد می تواند با یک ساعت کار در روز، کسب و کار خود را حفظ کند؟

با روزی 3 ساعت کار چه؟ با نصف روز کار کردن چه؟

طبیعتا جواب خیر است. حال این سوال را از شما می پرسم، شما چگونه بدون امکانات، سرمایه و فقط با روزی چند ساعت صحبت کردن با دیگران می خواهید از این راه درآمد کسب کنید؟

پیدا کردن مشتری به همین سادگی ها نیست

شاید بگویید که پیدا کردن مشتری که سرمایه نمی خواهد. درست است در ظاهر سرمایه زیادی نمی خواهد اما شما در روز چند مشتری می توانید پیدا کنید؟ با توجه به اینکه محصولاتی که شرکتهای بازاریابی ارائه می دهند کالاهای مصرفی هستند، طبیعتا قیمت پایینی دارند و شما باید روزانه تعداد زیادی مشتری جدید بیابید.

اگر محصولات را به همه اقوام، هم کلاسی ها و دوستان واقعی و مجازی خود معرفی کنید و این کار را خوب انجام دهید شاید چند نفر از آنها را به مشتری تبدیل کنید. آیا این کافی است؟

تجربه برخی از دوستان که مدتی به عنوان بازاریاب فعالیت کرده اند

  1. بازاریابی شبکه ای از طریق وب امکان پذیر نیست
  2. این کار حداقل یک سال زمان نیاز دارد تا به سود دهی برسد
  3. مردم این کار را همان شرکتهای هرمی با نامهای جدید می داند و به سختی اعتماد می کنند
  4. افرادی که بصورت مستقیم با طیف وسیعی از مصرف کنندگان در ارتباط هستند در این کار موفق خواهند بود

در انتها می توان گفت این حرفه هنوز بصورت کامل شناخته شده نیست و اگر مایل هستید در این حرفه فعالیت کنید بهتر است مدتی را به صورت آزمایشی با یکی از شرکتها معتبر کار کنید و اگر در سه ماه اول از کار راضی بودید به آن ادامه دهید.متن نظر *