فروش فایل در وردپرس چه خطراتی دارد؟

قبلا در مقاله وردپرس یا جوملا توضیح دادیم که این سیستمهای رایگان برای انجام هر کاری (مخصوصا فروش فایل) در اینترنت مناسب نیستند.

از طرفی برای استفاده از این سیستمها باید با برنامه نویسی به زبان PHP و سایر نکات فنی مورد نیاز آشنایی داشته باشید تا بتوانید باگها و مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

برخی از مشکلاتی که درصورت نداشتن اطلاعات کافی با آنها مواجه می شوید:

  1. باگهای امنیتی شناخته شده دارند
  2. مصرف رم را بالا می برند
  3. دربازدید های بالا حجم دیتابیس را بیش از حد افزایش می دهند و سرعت سایت را کند می کنند
  4. و..

اما این خطرات به ریال و تومان یعنی چه!؟

برای توضیح ساده تر خطراتی که احتمالا با آنها مواجه خواهید شد مشکلاتی که دو نفر از مشتریان ما با آنها مواجه بوده اند را در ادامه توضیح می دهم.

به سرقت رفتن فایلها و کاهش شدید درآمد حاصل از فروش فایل ها

یکی از افرادی که برای خرید اسکریپت فروش فایل اختصاصی گروه برنامه نویسی سئو سم با ما تماس گرفته بود برای ما توضیح داد که در ماه بیش از یک میلیون تومان فروش داشت اما به دلیل باگ امنیتی وردپرس، فایل های با ارزشی که در سرور فایل قرار گرفته بود به دست نفوذ کننده افتاد.

این شخص در یک وب سایت دیگر اقدام به فروش فایلها با قیمت بسیار پایین تر نمود و همین مسئله باعث شد ضرر هنگفتی به صاحب اصلی فایلها وارد شود.

در حال حاضر مراحل حقوقی در دست انجام است تا صاحب اصلی فایلها مشخص شود و...

افزایش حجم دیتابیس به بیش از 100 مگابایت و کاهش سرعت سایت

یکی دیگر از مشتریان ما که از افزونه وردپرس برای فروش فایل استفاده می کرد به ما گفت که پس از اینکه 2000 محصول در فروشگاه درج شد حجم دیتابیس به حدود 100 مگابایت رسید و سرعت سایت به شدت افت کرد.

با توجه به اینکه فایلها در دیتابیس ذخیره نمی شوند، افزایش حجم دیتابیس غیر طبیعی است.

متاسفانه زمانی این مشکل ایجاد شد که مبلغ 500،000 تومان برای تبلیغات فروشگاه هزینه کرده بودند و می بایست سریعتر نرم افزار سایت را تغییر می دادند تا هزینه های زیادی که برای تبلیغات انجام شده بود به هدر نرود.

راه حل:

همانطور که اشاره شد برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشوید یا باید خودتان با وردپرس به خوبی آشنایی داشته باشید یا از یک گروه معتبر که به وردپرس تسلط کامل دارند خرید کنید و یا از اسکریپت های اختصاصی فروش فایل استفاده کنید.متن نظر *