بهینه سازی سایت برای موبایل و تبلت اجباری شد

میتوان گفت پیشرفت تکنولوژی بر روی هیچ شغلی به اندازه طراحی وب سایت تاثیر نمی گذارد و همین موضوع باعث می شود روش ثابتی برای بهینه سازی سایت ها وجود نداشته باشد.

بررسی تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر سئو

  1. در گذشته صحبت از بهینه سازی وب سایت برای سرعتهای پایین اینترنت بود
  2. سپس ایجاد شبکه های اجتماعی و استقبال کاربران از آنها بحث های زیادی را به وجود آورد
  3. و حالا ابزارهای موبایل به میدان آمده اند و بحث های زیادی را پیش کشیده اند

مسئله جالبی که وجود دارد این است که سرعت اینترنت در نقاط مختلف دنیا روز به روز افزایش می یابد و به همین دلیل داشتن وب سایتی که برای سرعتهای پایین اینترنت بهینه شده باشد اهمیت خود را از دست داده است.

تعداد زیادی از بازدیدکنندگان وب سایتها از ابزار های موبایل استفاده می کنند

در حال حاضر بر بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند و تبلتها تاکید می شود و کار به جایی رسیده است که شرکت گوگل نیز مجبور به اتخاذ تصمیمی در این باره شده است.

دلیل این موضوع نیز مشخص است، طبق آمارها حدود 50 درصد از ترافیک اینترنت مربوط به موبایلها و تبلتهاست و گوگل می خواهد وب سایتهایی را به این کاربران نشان دهد که برای موبایل و تبلتشان بهینه سازی شده باشند.

کافی است در مورد آمار فروش میلیونی اپل تحقیق کنید و بررسی کنید که اپل تا کنون چند صد میلیون گوشی گران قیمت فروخته است و نسبت آنها به کل کاربران اینترنت را حساب کنید.

سامسونگ، سونی، نوکیا و شرکتهای چینی را از قلم نیاندازید!

تصمیم های گام به گام گوگل برای اجبار وب مسترها برای توجه به این ابزارها

  1. افزودن بخش Mobile Friendly به وب مستر تولز
  2. ارسال هشدار به هزاران وب مستر و مشخص کردن نقاط ضعف قالب آنها
  3. حدس بزنید!

احتمالا حدس زدن مورد سوم کار چندان سختی برای شما نباشد.

یا وب سایت را برای موبایلها بهینه سازی کنید یا ترافیک فراوانی از دست می دهید

با دریافت هشدارها، بسیاری از وب سایتها اقدام به طراحی قالبی مطابق با استانداردهای گوگل کرده اند و به زودی اکثر وب سایتها دارای قالبی ریسپانسیو خواهند بود.

حال اگر شما توجهی به این موضوع نشان ندهید، به سادگی موقعیت خود را در نتایج جستجویی که گوگل به کاربران موبایل و تبلت نمایش می دهد از دست خواهید داد.علی ام
15:01 - 1395/05/28
2
0
ممنون عالی و کامل و ساده بود
خیلی جالب بود .
راستی مرحله ی سوم رو که گفتید حدس بزنید منظورتون این بوده که گوگل همه ی سایت هایی که بهینه نیستند رو از نتایج جستجوش حذف میکنه؟
یه سوال هم دارم : در حال حاظر (سال ۹۵) دیگه سبک بودن سایت و قالب سایت برای اینترنت های کم سرعت امتیاز خاصی رو به همراه نداره واسه مون؟!
متن نظر *