چرا طراحی وب سایت شرکتی باید بر اساس استانداردهای سئو باشد؟

همواره مدیران شرکتهای تولیدی و بازرگانی به دنبال راههایی هستند که بتوانند بازار خود را گسترش داده و فروش خود را افزایش دهند. یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راههایی که می تواند بصورت مستقیم بر روی فروش شرکتها تاثیر داشته باشد، بازار گسترده اینترنت می باشد.

در حال حاضر حداقل 20 میلیون نفر در ایران به اینترنت دسترسی دارند و بسیاری از این کاربران از پهنه بیکران اینترنت برای تامین اقلام مورد نیاز خود استفاده می کنند.

تقریبا همه کاربران برای پیدا کردن کالاها و خدمات مورد نیاز خود از موتور جستجوگر گوگل استفاده می کنند و بر روی لینکهایی که در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شوند کلیک می کنند.

لذا اگر یک شرکت وب سایتی راه اندازی کند ولی در نتایج جستجوی گوگل جایگاه مناسبی نداشته باشد، نمی تواند انتظار داشته باشد که بصورت رایگان مشتریهای فراوانی را از طریق اینترنت جذب کند. به عبارتی چنین وب سایتی باعث می شود که شرکت مذکور از بازار گسترده اینترنت محروم شود.

همچنین در وب فارسی برای تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها (مانند صنایع رنگ سازی، درب و پنجره سازی، تولید آجر، نصب و تعمیر آسانسور و...) وب سایتهای مرجع وجود ندارد که شرکتها بتوانند در آن وب سایت ها تبلیغ کنند و از راه تبلیغات در وب سایتهای مرتبط بتوانند مشتری های جدید جذب کنند و فروش خود را گسترش دهند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ نیز به سختی می تواند جوابگوی چنین کسب و کارهایی باشد. استفاده از شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ برای کالاهایی مناسب است که جنبه عمومی دارند و اکثر مردم از این کالاها استفاده می کنن (مانند وسایل الکترونیک، وسایل نقلیه، پوشاک و...). استفاده از ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش چنین کسب و کارهایی را در آینده مورد بررسی قرار می دهیم.

با توجه به این موارد طراحی وب سایت سازگار با اصول سئو باعث می شود شرکت های بزرگ و کوچک از طریق موتور جستجوگر گوگل مشتریهای بیشتری جذب کنند و سود خود را در دراز مدت افزایش دهند.متن نظر *