4 گروه از کاربرانی که باید جهت طراحی وب سایت شخصی اقدام کنند

بسیاری از کاربران هر روز از سایتها و وبلاگها، شبکه های اجتماعی و سایر صفحات اینترنتی دیدن می کنند. این کاربران به مطالعه مطالبی که سایرین در صفحات اینترنتی خود منتشر می کنند می پردازند. از آموزشهای آنلاین استفاده می کنند، از فروشگاههای اینترنتی خرید می کنند، به دنبال شرکتهای خدماتی هستند و در کل به بهترین شکل ممکن از اینترنت استفاده می کنند تا امور روزانه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

اما این سوال پیش می آید که چنین کاربرانی باید همیشه یک بازدیدکننده باقی بمانند یا اینکه می توانند در اینترنت یک پایگاه دائمی داشته باشند که بتوانند دانش، خدمات و کالاهای خود را به دیگران عرضه کنند؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است، چنین کاربرانی باید نسبت به طراحی وب سایت شخصی خود اقدام کنند و یک وب سایت راه اندازی کنند. این کاربران را می توان به 4 گروه مختلف تقسیم کرد:

  1. کاربرانی که در یکی از زمینه های علمی و فنی دارای تخصص کافی هستند و می توانند دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهند. چنین کاربرانی می توانند مطالب خود را در اینترنت منتشر کنند و در بخش نظرات به پرسشهای بازدیدکنندگان پاسخ بدهند. به عنوان مثال یک آشپز، نجار، بنا، مکانیک و یا یک پزشک می تواند دانش و تجربیات خود را در وب سایت شخصی اش منتشر کند.
  2. افرادی که می توانند خدماتی را بصورت آنلاین یا دورکاری ارائه دهند. به عنوان مثال یک تایپیست، طراح گرافیک، مترجم، برنامه نویس یا یک طراح لباس می تواند یک وب سایت راه اندازی کند و خدماتی که ارائه می دهد را به سایرین معرفی کند و بصورت اینترنتی پروژه های مختلف را انجام دهد.
  3. افرادی که بصورت حرفه ای یا آماتور محتوای متنی و تصویری ایجاد می کنند (عکاسان، نویسنده ها، طنز نویسان، نقاشها و..)، به راحتی می توانند با قراردادن این آثار در وب سایت شخصی خود طرفداران بیشتری جذب کنند و خود را به دیگران معرفی کنند. در حال حاضر وب سایتهای تفریحی و سرگرمی با استقبال زیادی از طرف کاربران اینترنتی مواجه هستند و تولید محتوای جالب می تواند ترافیک زیادی روی این وب سایت ها ایجاد کند.
  4. مدیران، ورزشکاران و هنرمندانی که در شهر، استان و یا کشور خود شناخته شده هستند با داشتن یک وب سایت می توانند بصورت مستقیم با هوادارن خود در ارتباط باشند و کارهای تازه خود را در وب سایت شخصی خود منتشر کنند.

از آنجا که اینترنت بصورت خیره کننده ای در حال ریشه دوانیدن در زندگی نسل بشر می باشد، داشتن یک وب سایت شخصی و مطابق با اصول سئو می تواند شما را بر روی امواج دیجیتالی سوار کند و بر روی زندگی شخصی شما بصورت مستقیم تاثیر بگذارد.متن نظر *