سایت مجستیک با 3 تریلیون لینک چه کمکی به سئو میکند؟

قبل از اینکه در مورد وب سایت مجستیک توضیح دهم نظر شما را به جدیدترین آمار لینکهای ذخیره شده توسط این وب سایت جلب می کنم:

Unique URLs crawled: 800,654,991,863
Unique URLs found: 3,088,860,810,721
Date range: 01 Oct 2009 to 04 May 2015
Last updated: 15 Jun 2015

منبع این آمار

آمار فوق به این معنی هستند که ربات مجستیک تا نیمه سال 2015 بیش از 800 میلیارد صفحه را مورد بررسی قرار داده است و از میان آنها 3 تریلیون لینک یافته و ذخیره کرده است.

اگر حجم هر لینک (آدرس و متن لینک) را یک کیلو بایت در نظر بگیریم دیتابیسی به ابعاد 3,088,860 گیگابایت یا 3,088 ترابایت برای ذخیره کردن اطلاعات لینکها نیاز خواهد بود!

پس از مطالعه این آمار حیرت انگیز نظر شما را به دلیل جمع آوری این حجم اطلاعات جلب می کنم.

سایت مجستیک چه کاربردی دارد؟

پس از اینکه مجستیک لینکها را از سراسر وب جمع آوری کرد، آنها را بر اساس الگوریتمهای خود آنالیز می کند تا متوجه شود که وب سایتهای مختلف چگونه به یکدیگر لینک داده اند.

سپس این اطلاعات را در دسترس کاربران قرار می دهد. با استفاده از مجستیک می توانید رقبای خوتان را تحت نظر بگیرید و البته رقبا هم می توانند شما را تحت نظر بگیرند!

توجه: بک لینکهای سایت خودتان را می توانید در وبمستر تولز گوگل هم زیر نظر داشته باشید اما مجستیک اطلاعات مفیدی در مورد بک لینکهای رقبا به شما می دهد.

دقیقا چه اطلاعاتی از سایت مجستیک به دست می آید؟

  1. تعداد کل بک لینک های یک وب سایت
  2. تعداد صفحاتی که در آنها به سایت مورد نظر لینک داده اند
  3. تعداد سایتهایی که حداقل در یکی از صفحات خود به سایت مورد نظر لینک داده اند
  4. Anchor Text ها را مشخص می کند
  5. و...

سایت مجستیک چگونه به سئو وب سایت ها کمک می کند؟

به کمک مجستیک متوجه خواهید شد که رقبای شما چه تعداد بک لینک دارند، چه نوع Anchor Text هایی دارند و در چه صفحاتی به آنها لینک داده شده است.

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به سراغ سایتهای لینک دهنده بروید و از آنجا برای خود بک لینک بگیرید و پیج رنک خود را افزایش دهید.متن نظر *