تبلیغات

مت کاتس قبل از ترک گوگل نشان داد که چقدر بر سئو تسلط دارد

اگر در طی چند سال اخیر اخبار دنیای سئو را دنبال کرده باشید حتما نام یک نفر را بارها شنیده اید و ویدئوها و نقل قولهای بسیار زیادی از وی دیده یا شنیده اید.

این شخص مت کاتس نام دارد.

مت کاتس Matt Cutts کیست؟

مت کاتس Matt Cutts از سال 2000 به شرکت گوگل پیوست و از سال 2004 به عنوان رئیس بخش وب اسپم گوگل فعالیت می کند. همکاری او با گوگل در اکتبر سال جاری میلادی (2015) به پایان خواهد رسید.

وی از نزدیک با بسیاری از الگوریتمهای گوگل آشنایی دارد و نیازهای کاربران و همچنین نیازهای یک موتور جستجو را به خوبی می داند.

چه کسی جای مت کاتس را خواهد گرفت؟

هنوز جایگزین وی مشخص نشده است و باید منتظر خبرهای جدید در این زمینه باشیم.

تسلط مت کاتس بر دنیای سئو

حدود 5 ماه قبل او گفته بود که دوست دارد HTTPS جز فاکتورهای سئو قرار بگیرد و سایتهای SSL رنکینگ بهتری از گوگل دریافت کنند. حال گوگل به این توصیه کارمند خود جامه عمل پوشانده است و تصمیم گرفته است HTTPS را در رنکینگ وب سایتها تاثیر دهد.

شاید با خود بگویید پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوار، قالب ریسپانسیو و... کم بودد، حالا باید گواهی SSL هم بگیریم!

اما نگران نباشید زیرا تاثیر HTTPS بر رنکینگ وب سایتها بسیار کم و ناچیز خواهد بود. در پست بعدی بصورت مفصل در این مورد توضیح خواهم داد.

جنجالی ترین جمله مت کاتس

مت کاتس سال گذشته اعلام کرد که دیگر پیج رنک گوگل بروز رسانی نخواهد شد اما به فاصله کمی پیج رنکها به روز رسانی شدند. این کار را می توان ترفند روانشناسان گوگل به شمار آورد تا از توجه بر پیج رنک کاسته شود.

مت کاتس دیگر به ایمیلهای کاری اش پاسخ نخواهد داد

مت کاتس دیگر به ایمیلهای کاری اش پاسخ نخواهد داد و در استراحت به سر می برد.

از این به بعد خبرهای کمتری در مورد مت کاتس خواهیم شنید.متن نظر *