پنج توصیه به کسانی که به دنبال طراحی وب سایت ارزان قیمت هستند

با توجه به شرایط اقتصادی موجود ممکن است عده ای از کاربران به دنبال راه اندازی و طراحی یک وب سایت ارزان قیمت باشند. همچنین ممکن است عده ای از کاربران اصلا تمایلی به پرداخت دستمزد تیم هایی که بصورت حرفه ای به طراحی وب سایت مشغول هستند نداشته باشند.

اما مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که با خرید یک کالای ارزان قیمت و صرفه جویی در هزینه ها نمی توان آسوده خاطر بود و برای چندین سال از همان کالا استفاده کرد. همانطور که می دانید گوشی های چینی بسیار ارزان قیمت هستند و هر کس می تواند چند گوشی چینی خریداری کند. اما آیا خریدار می تواند انتظار داشته باشد که این گوشی ها چندین سال بدون مشکل کار کنند؟

از طرفی پرداخت هزینه های گزاف و سرسام آور برای یک کالا که قیمت مشخص دارد نیز درست نیست. به عنوان مثال برای خرید یک موتورسیکلت نباید مبلغی به اندازه قیمت یک خودرو هزینه کنیم!

لذا توصیه هایی که در ادامه مطرح می شود برای افرادی که به دنبال طراحی وب سایت ارزان قیمت هستند، مناسب خواهد بود:

1- قبل از خرید وب سایت ارزان قیمت، سعی کنید همه نیازهای خود از یک وب سایت را بر روی یک برگه یادداشت کنید و هنگام ثبت سفارش، وب سایتی سفارش دهید که اکثر خواسته های شما را براورده کند. با این کار در هزینه هایی که مجبور خواهید شد در آینده جهت توسعه وب سایت خود بپردازید صرفه جویی خواهید کرد.

2- بسیاری از وب سایتهای ارزان قیمت بر روی سرورهای ارزان قیمت نصب می شوند. این سرورها هر لحظه ممکن است بدون هیچ دلیل قانع کننده ای از دسترس خارج شوند و وب سایت شما را از کار بیندازند. به همین دلیل اگر قصد دارید همواره وب سایت خود را به روز کنید و بازدیدکننده زیادی جذب کنید، سعی کنید سروری انتخاب کنید که توان پاسخگویی مناسبی داشته باشد.

3- با توجه به اهمیت بحث امنیت در دنیای اینترنت، پس از خرید وب سایت سعی کنید با ابزارهای اسکن امنیتی، امنیت وب سایت خود را چک کنید و اگر وب سایت خریداری شده دارای حفره امنیتی باشد بلافاصله به تیم توسعه دهنده اطلاع دهید و از آنها بخواهید که حفره امنیتی را برطرف کنند.

4- اگر بودجه ای برای تبلیغات در اختیار ندارید سعی کنید وب سایتی که خریداری می کنید برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. علاوه بر این حتما اصول بازاریابی اینترنتی، بازاریابی با موتورهای جستجو و اصول سئو را یاد بگیرید. از آنجا که استانداردها و الگوریتمهای موتورهای جستجو مرتب در حال تغییر است باید بصورت دوره ای بر اطلاعات خود در این زمینه بیافزایید تا بتوانید ترافیک بیشتری بر روی وب سایت خود ایجاد کنید.

5- اگر برای یادگیری اصول اصول سئو و بازاریابی اینترنتی وقت کافی در اختیار ندارید سعی کنید برای تولید محتوای جذاب و با کیفیت وقت بگذارید تا نظر موتورهای جستجو رو جلب کنید و ترافیک هدفمندی بر روی وب سایت شما به حرکت درآید. علاوه بر این هرگز وارد روشهای تقلبی افزایش ترافیک وب سایت نشوید زیرا با این کارها دیر یا زود سایت شما توسط تیم پشتیبان سرور یا موتورهای جستجو بلوکه می شود و هزینه اندکی که برای طراحی وب سایت خرج کرده اید نیز از دست می رود.