تبلیغات

آیا باید صفحه ورود و ثبت نام در وب سایت را noindex کرد؟

همانطور که میدانید طبق الگوریتم پاندا باید از ایندکس شدن صفحاتی که محتوای کم و بی ارزشی دارند جلوگیری کرد و یا کلا آنها را از وب سایت حذف کرد.

با توجه به اینکه صفحات ورود اعضا، عضویت اعضا و یاد آوری کلمه عبور اساسا غیر از یک فرم محتوای دیگری ندارند، ممکن است این سوالات برای شما پیش بیایند:

  1. این صفحات چه ارزشی برای کاربران دارند؟
  2. این صفحات چه ارزشی برای گوگل دارند؟
  3. آیا باید این صفحات را noindex کرد؟

در ادامه به این سوالات پاسخ داده ام.

این صفحات چه ارزشی برای کاربران دارند؟

میتوان گفت صفحات ثبت نام و ورود اعضا از صفحات مهم و پر کاربرد وب سایت هستند و همه اعضای وب سایت حداقل یک بار از این صفحات استفاده میکنند.

این صفحات چه ارزشی برای گوگل دارند؟

گوگل میخواهد اطلاعات مهم وب سایتها را جمع آوری کند و در موقع نیاز از آنها استفاده کند.

آیا باید صفحات لاگین، ثبت نام و صفحه یاد آوری کلمه عبور وب سایت را noindex کنیم؟

در زمانی که مت کاتس بر مسند ریاست بخش وب اسپم گوگل تکیه زده بود، یک بار این سوال را از او پرسیده بودند و او نیز به این سوال پاسخ داد.

پاسخ مت کاتس: ممکن است یکی از کاربران نتواند لینک صفحه ورود به وب سایت را پیدا کند و بخواهد از طریق سرچ در گوگل، آدرس صفحه لاگین به وب سایت مورد نظر را بیابد. اگر این صفحات noindex باشند نمیتوانیم پاسخ درستی به این جستجو ها بدهیم.

با توجه به پاسخ مت کاتس پیشنهاد میشود صفحات ورود به وب سایت، ثبت نام در وب سایت و یادآوری کلمه عبور را noindex نکنید و اجازه دهید گوگل این صفحات را ایندکس کند.

تجربه عملی:
تا کنون چندین بار شاهد بوده ام که برخی از کاربران برای اینکه بتوانند صفحه ورود به وب سایتی را بیابند به سراغ گوگل رفته اند و پس از جستجو در گوگل وارد صفحه لاگین شده اند.

یک نکته:
به دلایل امنیتی نیازی نیست که اجازه دهید صفحه ورود به پنل مدیریت وب سایت هم ایندکس شود.متن نظر *