تبلیغات

گوگل بصورت اتوماتیک پنالتی سایت های هک شده را برمیدارد

گوگل اعلام کرده است که در حال کار بر روی نرم افزار های خود است تا بتواند منوال پنالتی سایتهای هک شده را بصورت اتوماتیک بردارد.

گوگل در این باره گفته است که:

اگر سیستم های ما متوجه شوند که مشکل محتوای هک شده یک وب سایت برطرف شده است، منوال پنالتی را بصورت اتوماتیک حذف خواهیم کرد، حتی اگر برای ما درخواست بازبینی (reconsideration request) ارسال نکنید.

چرا گوگل چنین تصمیمی گرفته است؟

معمولا اسپمر ها و یا نفوذگران لینک ها و متون دلخواه خود را به صفحات یک وب سایت اضافه میکنند تا به سایت رقیب آسیب برسانند.

در این حالت گوگل وب سایت هک شده را پنالتی میکند.

معمولا مدیران این وب سایتها پس از مدتی متوجه تغییرات وب سایت خود میشوند و آخرین بک آپ وب سایت خود را برمیگردانند و این مشکل را برطرف میکنند اما گاهی فراموش میکنند که یک درخواست بازبینی به گوگل ارسال کنند.

این موضوع فقط به وبمسترها مربوط نمیشود و گوگل هم (اگر درخواست بازبینی دریافت نکند) فراموش میکند که سایت مورد نظر را از پنالتی خارج کند.

لذا گوگل این تصمیم را گرفته است تا از خطاهای انسانی جلوگیری کند.

اما گوگل یک توصیه هم به وبمسترها کرده است

گوگل توصیه کرده است که اگر در بخش منوال اکشن (manual action) یک پیام هشدار دریافت کردید، مشکل را برطرف کنید و حتما درخواست بازبینی به گوگل ارسال کنید اما اگر پنالتی سایتهای هک شده بصورت اتوماتیک برداشته شد، تعجب نکنید!متن نظر *