تبدیل قالب وب سایت به ریسپانسیو و تاثیر آن بر ورودی گوگل

حدود 3 سال و اندی از راه اندازی وب سایت سئو سم میگذرد و در این مدت از یک قالب معمولی برای وب سایت استفاده شده بود و قالب برای دستگاههای موبایل بهینه سازی نشده بود.

از حدود 14-15 ماه قبل تصمیم گرفتم که قالب را ریسپانسیو کنم، اما به دلیل نداشتن وقت کافی طراحی قالب جدید و تبدیل قالب به داراز کشید اما امروز بالاخره خوشحالیم که قالب ریسپانسیو شده است!

تبدیل شدن قالب یک وب سایت به قالب ریسپانسیو اتفاق عجیبی نیست و روزانه وب سایت های زیادی قالب های خود را به قالب ریسپانسیو تبدیل میکنند.

اما شاید بخواهید بدانید که چرا قالب ها را ریسپانسیو میکنند. به همین دلیل این آزمایش را ترتیب دادم تا متوجه شویم قبل و بعد از ریسپانسیو شدن قالب چه تغییری در رنک آلکسا و ترافیک گوگل ایجاد میشود.

تاثیر ریسپانسیو شدن قالب بر روی رنک آلکسا و ورودی گوگل

آمار آلکسا:

تا قبل از ریسپانسیو شدن قالب، رنک ایران آلکسا بین 20،000 - 11،000 بود.

آمار تقریبی سرچ کنسول گوگل:

اگر وارد سرچ کنسول گوگل شوید، میتوانید از بخش Search Traffic ورودی ماهانه گوگل را بررسی کنید. در این بخش این امکان نیز وجود دارد که میزان ورودی گوگل را به تفکیک وسایل بازدید کننده (موبایل، تبلت و دسکتاپ) مشاهده کنید.

در این بخش میزان ورودی دستگاههای مختلف به این صورت بود: (آمار تقریبی میباشد)

دسکتاپ: 70 درصد

موبایل 25 درصد

تبلت: 5 درصد

تعداد خطاهای بخش Mobile Usability:

214 pages with issues

نتیجه آزمایش:

باید چند ماه منتظر ماند و دید که چه تاثیری ورودی گوگل وب سایت پیش می آید و سپس نتیجه آزمایش را به اطلاع شما خواهیم رساند.

توجه:
ورودی گوگل و رنک آلکسا به عوامل متعددی بستگی دارد اما با توجه به اینکه در چند ماه پیش رو روند کاری وب سایت تغییر چندانی نخواهد کرد، میتوان گفت تغییرات احتمالی در رنک آلکسا و ورودی گوگل ناشی از تبدیل قالب به ریسپانسیو میباشد.متن نظر *