تاثیر موبایل در تجارت الکترونیک و درآمد یک فریلنسر

همانطور که میدانید بسیاری از کاربران که تصمیم به خرید گوشی هوشمند دارند، گوشی را برای دوربین یا حافظه و حتی برای امکان تماس تلفنی اش خریداری نمیکنند!

بلکه گوشی را به این دلیل خریداری میکنند که بتوانند با آن به اینترنت متصل شوند.

از طرفی همین کاربران مشتریان اینترنتی شما هستند که در اینترنت به دنبال کالا و خدمات میگردند و پرداخت اینترنتی انجام میدهند.

تاثیر موبایل در تجارت الکترونیک چقدر است؟

با توجه به نکات فوق میتوان گفت که در چند سال گذشته گوشی های موبایل بیشترین تاثیر را در تجارت الکترونیک برجای گذاشته اند به حدی که بخش زیادی از ترافیک اینترنتی سایتهای ایرانی، توسط گوشی های موبایل ایجاد میشود و روز به روز از تعداد بازدیدکننده هایی که با استفاده از کامپیوترهای خانگی وارد وب سایتها میشوند کاسته میشود.

در گذشته اکثر افرادی که تشکیل زندگی میدادند خرید کامپیوتر خانگی را جز اولویت های خود قرار میدادند اما امروزه به دلیل رواج گوشی های هوشمند، دیگر خرید کامپیوتر جز اولویت های مردم نیست.

چند روز قبل با یکی از دوستان خودم که کارمند یک اداره است صحبت میکردم و او گفت که کامپیوتر را برای انجام کارهای مربوط به اداره نگه داشته ام و بغیر از این کاربرد دیگری برای من ندارد.

میتوان گفت که در سالهای پیش رو گوشی های موبایل حرف اول را در تجارت الکترونیک میزنند و هر طور که شده باید کسب و کار اینترنتی خود را با موبایلها سازگار کنید.

چگونه کسب و کار خود را با دنیای جدید موبایلی سازگار کنیم؟

روال انجام این کار تقریبا ساده است:

  1. یک گوشی هوشمند تهیه کنید
  2. در شبکه های اجتماعی موبایلی عضو شوید
  3. قالب سایت خود را ریسپانسیو کنید
  4. اپلیکیش های کاربردی برای سایت خود ایجاد کنید

گوشی های موبایل چه تاثیری بر درآمد فریلنسر ها دارند؟

اوضاع برای فریلنسر ها بسیار ناگوار است زیرا درآمد آنها به بازدیدکننده های وب سایتشان و خدمات آنلاینی که ارائه میدهند بستگی دارد.

اگر فریلنسر ها از این موضوع غفلت کنند بسیار زود نتیجه این بی توجهی را بصورت کاهش مشتری و کاهش میزان درآمد میبینند!

یک نکته برای فریلنسر ها و مدیران سایتها: از سالم بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید

هفته گذشته گوشی موبایل از دستم افتاد و صفحه گوشی ترک خورد اما برای تماس تلفنی مشکلی وجود نداشت. با توجه به اینکه گوشی سالم بنظر میرسید صبر کردم تا در یک گوشی با امکانات مناسب انتخاب کنم.

اما در این مدت تعداد تماس های تلفنی (به اصطلاح زنگخور موبایل) کاهش پیدا کرد و به همین دلیل مجبور شدم که گوشی را تعویض کنم.

پس از تعویض گوشی، تعداد تماسها مجددا به حالت قبل برگشت.

به همین دلیل پیشنهاد میشود حتما از سالم بودن گوشی موبایل خود اطمینان حاصل کنید.متن نظر *