آیا فروشگاه اینترنتی سود دارد ؟

اگر میخواهید بدانید که آیا راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای شما سود آور خواهد بود یا نه باید بگویم که بله فروشگاههای اینترنتی میتوانند سود خوبی برای صاحبان خود به همراه بیاورند.

اما سود اینترنتی فقط با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی به دست نمی آید و راه اندازی فروشگاه قدم اول کسب درآمد از اینترنت است.

چه کسانی باید اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کنند؟

  1. مدیران شرکتهای تولیدی
  2. مدیران شرکتهای بازرگانی
  3. مدیران شرکتهای خدماتی
  4. مغازه داران و افرادی که صاحب کالا هستند
  5. و...

این افراد اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند می توانند انتظار داشته باشند که فروشگاهشان برای آنها سود آور باشد.

اما اگر جز این دسته هستید باز هم باید دقت کنید زیرا موارد زیادی دیده ام که شرکتهای تولیدی و فروشندگان نتوانسته اند پس از راه اندازی فروشگاه به سود مورد نظر خود برسند.

چند مثال در مورد عدم موفقیت فروشگاههای اینترنتی

فروشگاه لوازم دیجیتالی: دو سال قبل برای یک فروشنده که دو مغازه بزرگ فروش لوازم دیجیتالی داشت یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کردم اما به دلیل اینکه وی وقت کافی برای مدیریت فروشگاه نداشت، هیچ محصولی به وب سایت اضافه نکرد و فروشگاه به همان حال رها شد.

فروشگاه فایل های گرافیکی: برای یکی از مشتریان خود یک فروشگاه فایل راه اندازی کردم اما به دلیل اینکه 2 هفته بعد در دانشگاه سراسری پذیرفته شد دیگر تمایلی به داشتن فروشگاه نداشت و پس از ثبت 10-15 محصول، فروشگاه را به حال خود رها کرد.

فروشگاه کالاهای ارزان قیمت: این کاربر میخواست یک فروشگاه ارزان قیمت راه اندازی کند و به همین دلیل به وی پیشنهاد کردم از نرم افزارهای اوپن سورس و رایگان استفاده کند ولی پس از خرید دامنه، از راه اندازی فروشگاه صرف نظر کرد.

همانطور که میبینید سود آور بودن فروشگاه اینترنتی فقط با خرید دامنه و راه اندازی فروشگاه به دست نمی آید و باید برای کار خود برنامه بلند مدت داشته باشید تا سودهای سرشاری از اینترنت بدست بیاورید.متن نظر *