چگونه یک مهندس کامپیوتر موفق شویم ؟

امروزه رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در میان بسیاری از دانشجویان مهندسی کامپیوتر رواج پیدا کرده است و اگر میخواهید وارد بازار کار این رشته شوید در ابتدا باید بدانید که رقبای زیادی در انتظار شما هستند.

برخلاف سایر مشاغل این رقابت محدود به شهر محل سکونت شما نمی شود و باید با مهندسین نرم افزار در کل کشور رقابت کنید، زیرا شرکتهای کامپیوتری میتوانند یک محصول تولید کنند و آن را در شهر شما بفروش برسانند.

چگونه یک مهندس کامپیوتر موفق شویم؟

یک توضیح مختصر: این مقاله برای آن دسته از دانشجویان مهندسی کامپیوتر که میخواهند یک شرکت نرم افزاری موفق راه اندازی کنند مناسب است.

1- داشتن مدرک مهندسی کامپیوتر دلیل موفق بودن شما در بازار نمیشود

مهندسان کامپیوتر زیادی را می شناسم که نمیتوانند یک صفحه ساده HTML بسازند! پس فقط با داشتن مدرک مهندسی نمیتوانید در بازار حرفی برای گفتن داشته باشید.

2- توانایی فنی خود را باید بالا ببرید

برای موفقیت در این رشته باید کتاب های روز دنیا را به زبان انگلیسی مطالعه کنید و از مطالعه و یادگیری مطالب جدید خسته نشوید زیرا این رشته هر روز در حال تغییر است و هر روز یک تکنولوژی جدید وارد بازار میشود.

به عنوان مثال برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا نمیتوانید یک کتاب ترجمه شده با کیفیت پیدا کنید و حتما باید چند هزار صفحه کتاب انگلیسی مطالعه کنید.

3- برای ورود به بازار نیاز به سرمایه دارید

برای اینکه شرکت نرم افزاری راه اندازی کنید باید سرمایه اولیه داشته باشید تا بتوانید با شرکتها و صاحبین صنایع در محل شرکت خود ملاقات کنید و قرارداد ببندید.

اگر سرمایه برای اجاره دفتر و خرید لوازم مورد نیاز شرکت ندارید باید چند سال در شرکتهای نرم افزاری کار کنید تا هم تجربه کسب کنید و هم سرمایه ای بدست بیاورید.

4- باید بتوانید پروژه بگیرید

گرفتن سفارش طراحی سایت ، نرم افزار اندروید یا ویندوز کار ساده ای نیست و باید از پس این کار بر بیایید.

اگر توانایی فنی بالایی داشته باشید و سرمایه کافی هم داشته باشید ولی نتوانید پروژه بگیرید دیر یا زود شکست خواهید خورد.

5- باید محصولات متنوع تولید کنید

باید نرم افزارهای تحت وب، ویندوز و موبایل داشته باشید که نیاز مشتریان را برطرف کند. داشتن چنین نرم افزارهایی برای موفقیت الزامی است.

اگر شرایط فوق را داشته باشید خواهید توانست سالها در بازار حرفی برای گفتن داشته باشید.متن نظر *