طراحی سایت با امنیت بالا باعث جلب اعتماد مشتریان میشود

اگر تصمیم دارید برای شرکت یا فروشگاه خود یک وب سایت طراحی کنید تا کسب و کار خود را به دنیای مجازی بیاورید، حتما باید نکات مهمی را در نظر بگیرید.

برخی از نکات مهم در طراحی وب سایت:

  1. حتما باید برای تامین ترافیک وب سایت خود برنامه داشته باشید
  2. در زمان طراحی وب سایت باید استانداردهای گوگل را رعایت کنید
  3. وب سایت شما باید رابط کاربری و ظاهر زیبایی داشته باشد
  4. باید توجه ویژه ای به نکات امنیتی داشته باشید

در گذشته در مورد تبلیغات ، استانداردهای گوگل و رابط کاربری وب سایت صحبت کرده ایم و اکنون چند نکته در مورد امنیت وب سایت ها ذکر میکنیم.

1- امنیت سرور

وقتی میخواهید سایتی راه اندازی کنید باید یک سرور تهیه کنید تا بتوانید سایت را بر روی آن نصب کنید. به همین دلیل باید از میان شرکتهای ارائه دهنده خدمات هاستینگ یک شرکت را انتخاب کنید.

برای انتخاب شرکت هاستینگ، از شرکتهایی که خدمات ارزان ارائه میدهند دوری کنید زیرا ارزان بودن این سرور ها بی دلیل نیست.

شرکتهایی که خدمات ارزان قیمت ارائه میدهند معمولا مشکلاتی از قبیل قطعی بیش از حد سرور، از دست رفتن کامل اطلاعات سایت به دلیل سوختن هارد، باگهای امنیتی و... دارند.

2- نرم افزار وب سایت

پس از اینکه شرکت هاستینگ مورد نظر خود را انتخاب کردید باید نرم افزار وب سایت را خریدار کنید. در انتخاب نرم افزار نیز باید به نکات امنیتی توجه ویژه ای داشته باشید زیرا اگر سرور شما به خوبی پیکربندی شده باشد ولی کد نرم افزاری سایت شما دارای باگ باشد باز هم به مشکل برخواهید خورد.

برای اینکه از امنیت کدهای خود اطمینان داشته باشید از سیستمهای متن باز رایگان مانند وردپرس و جوملا دوری کنید و از یک شرکت یا گروه نرم افزاری با سابقه جهت طراحی وب سایت کمک بگیرید.

3- امنیت صد در صد وجود ندارد

در انتها باید توجه داشته باشید که در دنیای نرم افزار امنیت کامل وجود ندارد و مباحث امنیتی نیز بسیار گسترده هستند و نمیتوان در یک مقاله به همه آنها اشاره کرد.

برای افزایش ضریب اطمینان خود میتوانید بصورت دوره ای از اطلاعات وب سایت خود بک آپ بگیرید تا درصورت بروز مشکل بتوانید خسارتها را به حداقل برسانید.

درصورتیکه چنین برنامه ای برای خود داشته باشید، وب سایت شما با مشکلات کمتری مواجه میشود و اعتماد کاربران و مشتریان را جلب خواهید کرد.متن نظر *