مشکلات کسب و کار اینترنتی در ایران که با آنها مواجه خواهید شد

عمر اینترنت در کل دنیا بسیار کم است و مانند سایر کشورها در ایران ما نیز همین مسئله وجود دارد و باعث شده است که مدیران بسیاری از شرکتهای تولیدی و خدماتی که از سالها قبل از فراگیر شدن اینترنت کسب و کار خود را راه اندازی کرده بودند، شناخت کمتری از اینترنت و فرصتهای بکر موجود در آن داشته باشند.

اما مشکلات کسب و کارهای اینترنتی فقط به همین موضوع ختم نمی شود. به عنوان مثال اگر یک مدیر که تخصص کافی در زمینه اینترنت نداشته باشد، بخواهد از بازار اینترنت بهره مند شود، گاه نتنها در این زمینه موفق نخواهد شد بلکه به بیراه نیز خواهد رفت و فرصت های بسیاری از دست خواهد داد.

مشکلاتی که مدیران کسب و کارهای اینترنتی با آن مواجه می شوند

عدم شناخت کافی از اینترنت

همانطور که اشاره شد بسیاری از مدیران با اینترنت آشنایی ندارند و اکثر آنها بعد از چند بار مرور وب سایتهای مختلف شناختی بسیار اجمالی از اینترنت بدست می آورند و بر اساس همین اطلاعات کلی و مبهم اقدام به راه اندازی وب سایت خود می کنند.

تمایل مدیران برای خدمات ارزان و حتی رایگان

وقتیکه یک مدیر خدمات رایگان اینترنتی را مشاهده می کند یا بصورت صوتی و تصویری با دوستان خود در کشورهای مختلف ارتباط برقرار می کند گمان می کند بقیه خدمات اینترنتی نیز باید به همین شکل ارزان و یا رایگان باشند. این مدیران با همین طرز فکر به دنبال شرکتهایی خواهند رفت که در مقابل دستمزد بسیار ناچیزی برای آنها وب سایتی راه اندازی کنند.

قطع شدن و کندی اینترنت، از کار افتادن سرور، هک شدن وب سایت

حال فرض کنید که مدیران نسبت به طراحی وب سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین خود اقدام کردند. اولین مشکلی که همواره با آن مواجه هستند قطع شدن و کند بودن سرعت اینترنت می باشد. مشکل دیگری که با آن مواجه هستند از کار افتادن سرور می باشد زیرا برخی از سرورهای بی کیفیت معمولا هرچند وقت یکبار از کار می افتند.

مسئله دیگری که همواره با آن روبرو هستیم هک شدن وب سایت می باشد که همه وب سایتهای بزرگ و کوچک را تهدید می کند.

از آنجا که اکثر مدیران کسب و کارها وقت کمی برای کارهای اینترنتی خود دارند، کافی است چند بار نتوانند به اینترنت متصل شوند، ایمیل خود را چک کنند یا وارد وب سایت خود شوند تا برای همیشه دیدگاه شان نسبت به فرصتهای موجود در اینترنت تغییر کند.

داشتن جنازه ای در اینترنت به نام وب سایت رسمی شرکت

بله درست است در اینترنت نیز جنازه های فراوانی وجود دارد، این جنازه ها همان وب سایت هایی هستند که هیچ بازدید کننده ای ندارند و برای بازاریابی اینترنتی آنها هیچ تلاشی صورت نمی گیرد.

اگر می خواهید وب سایت شما به جمع مردگان اینترنت ملحق نشود باید برای بازاریابی اینترنتی خود برنامه داشته باشید و روزانه ترافیک روان و هدفمندی در وب سایت شما در گردش باشد.

عدم اطلاع از جرایم رایانه ای و ایجاد مشکلات حقوقی

همانطور که نهادهای نظارتی و انتظامی در همه جوامع وجود دارد، در دنیای مجازی نیز این نهادها فعال هستند و فعالیتهای غیر قانونی کاربران و وب سایتها را رصد می کنند. برای اینکه مدیران وب سایتها با اطمینان خاطر به فعالیت اینترنتی خود بپردازند، توصیه می شود حداقل یک بار متن قانون جرایم رایانه ای را مطالعه کنند یا با یک وکیل در این زمینه مشورت کنند.

بستن وب سایت یک سال بعد از راه اندازی آن

پس از اینکه یک مدیر برای شرکت خود وب سایتی راه اندازی کرد و با مشکلاتی مانند قطعی اینترنت، از کار افتادن سرور، هک شدن وب سایت و نداشتن بازدید کننده مواجه شد بعد از یک سال متوجه خواهد شد همان هزینه اندکی که برای حضور در اینترنت متقبل شده بود نیز بی فایده بوده و فقط وقت و سرمایه خود را تلف کرده است.

طبیعی است که چنین مواردی باعث ناامید شدن مدیران و بستن وب سایتها میشود.

راه حل و پیشگیری از بروز این مشکلات

مواردی که به آنها اشاره شد تنها بخش کوچکی از مشکلات موجود در کسب و کارهای اینترنتی می باشد و مشکلات فراوانی وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید. برای اینکه با این مشکلات مواجه نشوید یا کمتر چنین مشکلاتی برای شما پیش آید سعی کنید در زمینه اینترنت همواره مطالعه کنید یا از یک مشاور حرفه ای بهره بگیرید.متن نظر *