تبلیغات

راهنمای انتخاب سرور سایت متناسب با کسب و کار آنلاین شما

برای اینکه بتوانیم یک وب سایت راه اندازی کنیم که بصورت 24 ساعته در دسترس بازدیدکنندگان مختلف از سراسر دنیا باشد باید فایلهای وب سایت را در یک کامپیوتر قرار دهیم که همواره روشن باشد و بدون وقفه از طریق اینترنت در دسترس باشد. به این کامپیوترها سرور می گویند.

برای اینکه بتوانیم برای وب سایت خود یک سرور حرفه ای انتخاب کنیم باید سرور خود را از شرکتهای معتبر تهیه کنیم. شرکتهای زیادی در زمینه ارائه خدمات هاستینگ فعالیت می کنند که هر کدام کیفیت و قیمت متفاتی دارند. اما اگر بخواهیم یک شرکت معتبر انتخاب کنیم معیارهای زیادی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

یافتن شرکتهای معتبر ارائه دهنده خدمات وب هاستینگ

برای انتخاب یک شرکت معتبر ابتدا باید بدانیم کدام شرکتها معتبر هستند که به آنها مراجعه کنیم.

در این صفحه Top Hosting Companies in Iran شرکتهای هاستینگ ایرانی بر اساس تعداد وب سایتهایی که میزبانی می کنند لیست شده اند و می تواند کمک خوبی برای انتخاب شرکتهای معتبر باشد. در این صفحه Top Hosting Companies World Wide نیز شرکتهای بین المللی ارائه دهنده خدمات وب هاستینگ لیست شده اند. شرکتهایی که در این صفحات معرفی شده اند جز شرکتهای معتبر می باشند و می توان بر اساس این آمار شرکتهای مناسب را انتخاب کرد.

پیکربندی، کیفیت و قیمت سرور را بررسی کنید

بسیاری از سرورهای اشتراکی برای دستورات فایل htaccess محدودیت قائل می شوند، دستورات PHP مانند تغییر مجوز فایلها و حذف فایلها را غیر فعال می کنند. برخی از شرکتها ماژولهای مورد نیاز PHP را غیر فعال می کنند. باید سروری انتخاب کنید که پیکربندی و امنیت مناسبی داشته باشد، بندرت از دسترس خارج شود و قیمت مناسبی داشته باشد.

پشتیبانی 24 ساعته از اهمیت ویژه ای برخوردار است

فرض کنید هنگام دستکاری تنظیمات وب سایت، اشتباهی در کار رخ دهد و وب سایت از دسترس خارج شود. در این صورت اگر پشتیبان سرور به تیکت ها یا تماس های شما دیر پاسخ دهد و خودتان هم نتوانید مشکل را برطرف کنید، احتمالا در وب مستر تولز گوگل اخطار دریافت خواهید کرد و بازدیدکننده های زیادی را از دست خواهید داد.

به همین دلیل باید شرکتی انتخاب کنید که پشتیبانی مناسبی داشته باشد.

پس از انتخاب شرکت وب هاستینگ، با مشتریان ناراضی آن شرکت مشورت کنید

پس از اینکه شرکت مورد نظر خود را پیدا کردید باید با دیگران نیز مشورت کنید. اکثر شرکتها در قسمتی از وب سایت خود نظر مشتریان خود را قرار می دهند اما این نظرات در واقع نظر مشتریانی می باشد که از خدمات آن شرکتها راضی هستند. برای پیدا کردن نظرات مخالف و مشورت با آنها به فرومهای برنامه نویسی و وب هاستینگ مراجعه کنید و در گوگل به دنبال مشتریان ناراضی بگردید.

پهنای باندی متناسب با تعداد بازدید کننده های وب سایت خود خریداری کنید

قبل از اینکه برای خرید سرور اقدام کنید باید بدانید که وب سایت شما ماهانه چه پهنای باندی مصرف می کند. برای اینکه میزان مصرف ماهانه پهنای باند وب سایت خود را بدانید باید حجم صفحات وب سایت (برحسب کیلوبایت) را در تعداد بازدیدکنندگان ماهانه وب سایت خود ضرب کنید. عددی که بدست می آید بر حسب کیلو بایت می باشد، با تبدیل این عدد به مگابایت یا گیگابایت میزان پهنای باند مصرفی وب سایت شما بدست می آید.

اگر تعداد دقیق بازدیدکننده های ماهانه وب سایت خود را نمی دانید باید با بررسی استراتژی بازاریبای خود این عدد را حدس بزنید. برای بدست آوردن حجم صفحات می توانید از افزونه فایرباگ استفاده کنید.

فضای هاست را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید

علاوه بر تعیین پهنای باند ماهانه باید مشخص کنید که حجم فایلها و دیتابیس سایت شما چقدر خواهد بود و فضای سرور را متناسب با آن خریداری کنید.

به این منظور ابتدا حجم هر پست از سایت همراه با فایلها و تصاویری که برای هر پست آپلود خواهید کرد را مشخص کنید، سپس مشخص کنید که به چه صورت (روزانه، هفتگی و ماهانه) وب سایت را با پست های جدید بروز خواهید کرد. حال مجموع حجم پستهای یک سال خود را محاسبه کنید و با حجم فایلهای اجرایی وب سایت جمع کنید.متن نظر *