مشکلات هاست و دامین که بر روی سئو سایت تاثیر مخرب دارد

در بحثهای مربوط به سئو همواره تاکید زیادی بر بروز رسانی وب سایت، حضور فعال در شبکه های اجتماعی، لینک بیلدینگ حرفه ای، طراحی قالب بهینه شده برای گوگل، بهینه سازی تصاویر و موارد بسیار زیاد دیگری می شود که همه آنها درست هستند و سئو سایت بدون آنها بجایی نخواهد رسید.

اما عواملی وجود دارد که ممکن است خواسته یا ناخواسته رخ دهد و اعتبار یک برند اینترنتی را خدشه دار کند. رخ دادن چنین عواملی باعث خواهد شد تمام استراتژی بازاریابی اینترنتی شما با شکست مواجه شود یا به موفقیت مورد نظر نرسد.

این عوامل مخرب گاهی اوقات برای هاست و دامین یک وب سایت رخ می دهد و باعث می شود کاربران و موتورهای جستجو متوجه شوند و دیدگاه خود را نسبت به شما و کسب و کار آنلاینتان تغییر دهند.

مشکلاتی که ممکن است برای دامین یک وب سایت رخ دهد

یکی از مشکلاتی که می تواند برای دامین یک وب سایت رخ دهد، دزدیده شدن دامین می باشد. این مشکل قبلا برای پرشین بلاگ رخ داد و باعث شد آدرس سایت پرشین بلاگ با تغییر پسوند به persianblog.ir تغییر کند. در چنین موردی اگر مدرک معتبری در دست نداشته باشید هیچگاه نخواهید توانست دامین خود را پس بگیرید.

مشکل دیگری که ممکن است پیش آید دسترسی غیر مجاز به پنل مدیریت دامین می باشد. در چنین حالتی تغییر DNS ها از محتمل ترین اتفاقات پیش رو می باشد. در چنین حالتی شخصی که کنترل دامین را بدست آورده است می تواند یک هاست جدید به دامین متصل کند و سایتی با موضوع دلخواه را به کاربران شما و موتورهای جستجو نمایش دهد.

مشکلات حقوقی با شرکتها یا اشخاص ثبت کننده از مسائلی است که ممکن است برای دامین رخ دهد. به عنوان مثال فرض کنید سفارش طراحی سایتی را به یک برنامه نویس داده اید و برنامه نویس شما دامین را به نام خودش ثبت کند. در این صورت اگر بازدید وب سایت بالا برود ممکن است برنامه نویس ادعا کند که صاحب دامین و وب سایت می باشد.

مشکلاتی که ممکن است برای سرور سایت رخ دهد

سرور سایت نقشی بسیار کلیدی در موفقیت یک وب سایت ایفا می کند و انتخاب نادرست سرور می تواند مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد کند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سرور سایت ایجاد شود از کار افتادن سرور به دلیل قطع برق، سیل و یا زلزله می باشد.

ممکن است کشوری که سرورها در آن قرار دارند کاربران و شرکتهای کشورهای دیگر را مورد تحریم قرار دهد و سرویس دهی به آنها را متوقف کند. این اتفاق برای تعدادی از سایتهای ایرانی افتاده بود و شرکت خدمات دهنده بدون اطلاع، سایتهای ایرانی را از سرورهای خود اخراج کرد.

هک شدن و کند شدن سرور از دیگر مشکلاتی است که همواره با آن روبرو خواهید بود اما اتفاق عجیبی که ممکن است روی دهد تغییر مدیریت و واگذاری شرکت خدمات دهنده می باشد. احتمال دارد یک شرکت هاستینگ به دلایل مختلف بخواهد فعالیت خود را متوقف کند، در این صورت در زمان انتقال فایلها از سرور های این شرکت به سرور جدید احتمال از دست رفتن فایلهای شما و از دسترس خارج شدن وب سایت شما وجود دارد.

رخ دادن هرکدام این موارد بصورت مستقیم بر روی وب سایت تاثیر می گذارد و دسترسی به وب سایتها را مختل می کند. در سالهایی که در اینترنت فعالیت می کنیم با مشکلات بسیار زیادی برخورد داشته ایم که موارد گفته شده تنها بخشی از آنها می باشد. در مقالات آینده راه حل های متداول برای جلوگیری از این مشکلات را توضیح خواهیم داد.متن نظر *