نکاتی در مورد سرور که رعایت آنها برای سئو مفید خواهد بود

همانطور که قبلا در مقاله " مشکلات هاست و دامین که بر روی سئو سایت تاثیر مخرب دارد " اشاره شد اگر کوچکترین مشکلی برای هاست یا دامین پیش بیاید کاربران و موتورهای جستجو متوجه خواهند شد و این موضوع بر روی سئو سایت تاثیر نامطلوبی ایجاد می کند.

در ادامه راه حلهایی ارئه شده است که در آینده کمتر با چنین مشکلاتی مواجه شویم.

در انتخاب شرکتهای هاستینگ دقت کنید

در مقالات گذشته بارها تاکید شد که بهتر است قبل از خرید هاست و دامین، سعی کنید شرکتی که از آنها خرید می کنید را شناسایی کنید و از سابقه آنها مطلع شوید. باز هم این مضوع را تکرار می کنیم زیرا ممکن است یک تصمیم اشتباه در مورد انتخاب شرکت خدمات دهنده باعث شود که با انواع و اقصام مشکلات ناخواسته مواجه شوید. مشکلاتی از قبیل دزدیده شدن دامین، از کار افتادن مکرر سرور و مشکلات بسیار زیاد دیگری که گریبان شما را خواهد گرفت.

چنین مشکلاتی تاثیر بسیار مخربی بر روی فعالیت آنلاین شما خواهد داشت.

برای سرور سایت خود IP و DNS اختصاصی تهیه کنید

ابزارهای زیادی وجود دارد که به کمک آنها می توانید اطلاعات سرور یک وب سایت را مشخص کنید. این ابزارها می توانند IP سرور سایت را مشخص کنند، وب سایت های دیگری که از این IP استفاده می کنند را مشخص کند، DNS سایت را نمایش دهند، عمر دامین را مشخص کنند و اطلاعات بسیار زیادی از یک سرور را در اختیار شما قرار دهند.

گوگل نیز نتنها از چنین ویژگیهایی بی بهره نیستیند، بلکه برای رتبه بندی بهتر وب سایتها به خوبی از این اطلاعات استفاده می کند. به عنوان مثال فرض کنید وب سایت شما بر روی سروری باشد که سایتهای زیادی را میزبانی می کند. درصورتیکه تعدادی از این وب سایتها به عنوان اسپمر فعالیت کنند، گوگل متوجه این موضوع خواهد شد و سایت بی گناه شما را در بین سایتهای اسپمر خواهد یافت!

لذا پیشنهاد می شود که برای سرور سایت خود IP و DNS اختصاصی تهیه کنید و خود را با دیگر وب سایتها متمایز کنید.

سعی کنید از هاست اشتراکی استفاده نکنید

هاستهای اشتراکی همواره اولین گزینه برای وب مسترها می باشد. اما باید توجه کنید که در هاستهای اشتراکی چندین سایت دیگر نیز فعال هستند و افراد دیگری نیز به سرور سایت شما دسترسی دارند. در صورتیکه این سرور به خوبی پیکر بندی نشده باشد، افراد دیگری که حق دسترسی به سرور را دارند می توانند به سایت شما نفوذ کنند و انواع روشهای هک سایت و هک سئو را بر روی سایت شما بکار ببرند.

به عنوان مثال می توانند با تغییر فایلهای Html, Css & javascript در صفحات سایت شما لینکها و متنهای مخفی قرار دهند و بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر بگذارند.

اما خرید سرور اختصاصی نیز گران قیمت می باشد ولی در صورتیکه از توان مالی مناسبی برخودار هستید پیشنهاد می شود که حتما از سرور اختصاصی استفاده کنید.

هزینه کردن برای وب سایتها در اصل سرمایه گذاری برای آینده می باشد

شاید بگویید چه نیازی دارد که برای یک وب سایت با بازدید بسیار کم چنین هزینه هایی متقبل شویم اما باید بگویم که چنین هزینه هایی برای یک شرکت تولیدی که فقط برای خرید یکی از دستگاههای خود میلیونها تومان از بودجه خود را اختصاص می دهد بسیار ناچیز است.

علاوه بر این وب سایتهایی که به خوبی طراحی شده باشند و از سرور قدرتمندی برخوردار باشند، می توانند بصورت مستقیم بر روی درآمد یک شرکت تاثیر گذار باشند و باعث رونق اقتصادی شرکتها و کارخانهای مختلف شوند.متن نظر *