تبلیغات

رابطه بازاریابی اینترنتی و کسب درامد بیشتر برای شرکتها

هدف از بازاریابی معرفی تولیدات و خدمات شرکت ها است بطوریکه باعث جذب مشتری، افزایش فروش و کسب درآمد برای شرکتها و تولیدی ها شود. در گذشته شرکتهای تولیدی از روشهای گوناگونی برای افزایش فروش خود استفاده می کردند.

به عنوان مثال یکی از کارخانه داران بنام کشورمان در ابتدای راه اندازی کارخانه خود از یک روش بسیار جالب استفاده کرده بود. به این صورت که حدود 50 نفر را استخدام کرد بود که به مغازه ها و سوپرمارکتهای شهر محل قرارگیری کارخانه بروند و محصولاتی که کارخانه مذکور تولید می کرد را طلب کنند. به این صورت تقاضای خرید محصولات کارخانه برای مدتی افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر علاوه بر روشهایی که در گذشته بکار می رفت، روشها و تکنولوژی های جدیدی ارائه شده است که بازاریابی و فروش محصولات را از محدوده شهرها و کشورها خارج می کند و بعد بین المللی به آن می دهد. شرکتها و کارخانه ها می توانند تدابیری اتخاض کنند که محصولاتی که تولید می کنند در چندین کشور براحتی در دسترس خریدارن قرار گیرید.

در ادامه با ذکر چند مثال توضیح داده شده است که بازاریابی اینترنتی چگونه می تواند باعث افزایش درامد کسب و کارهای های بزرگ و کوچک شود.

بازاریابی و فروش بین المللی

شرکتی را در نظر بگیرید که محصولات تولیدی خود را انبار کرده است و طبق روال عادی محصولات را به بازار داخلی تزریق می کند و نیاز دارد که با فروش بیشتر، نیاز مالی خود را برطرف کند. اگر این شرکت از استراتژی بازاریابی اینترنتی خوبی برخوردار باشد همواره این احتمال وجود دارد که خریدارن خارجی از طریق وب سایت شرکت تقاضای خرید محصولات شرکت را داشته باشند و با خرید اقلام انبار شده، نیاز مالی شرکت را برطرف کنند.

پیدا کردن مشتریان واقعی و همیشگی

بارها این موضوع را تجربه کرده ایم که بازدیدکنندگانی که از طریق موتور جستجوی گوگل وارد وب سایتها می شوند بی درنگ برای خرید های کلان با مدیران فروش کارخانه ها و تولیدی ها تماس بگیرند و از آنها بخواهند جهت عقد قرارداد یک قرار ملاقت تعیین کنند.

افزایش فروش کسب و کارهای کوچک

کسب و کارهای کوچک به راحتی می توانند با راه اندازی یک وب سایت و انتخاب یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، محصولاتش را در منطقه خود و سایر شهرهای اطراف به فروش برسانند. با توجه به اینکه بین کسب و کارهای کوچک رقابت نزدیک و فشرده ای وجود دارد، آغاز فرایند بازاریابی و فروش اینترنتی می تواند گامی رو به جلو باشد و باعث شود که مشتری بیشتری برای خود جذب کنند.متن نظر *