پنج مرحله اصلی برای یادگیری طراحی سایت های اینترنتی

در مقاله طراحی وب سایت چیست تعریفی از طراحی وب سایت ارائه شد و زبانهای مورد نیاز برای طراحی سایتهای اینترنتی نام برده شد. اما افرادی که مایل هستند شغل طراحی سایت را انتخاب کنند ممکن است به جزئیات بیشتری نیاز داشته باشند و به همین دلیل این مقاله را منتشر می کنیم تا اطلاعات دقیقتری در این مورد در اختیار همکاران آینده خود قرار دهیم.

طراحی وب سایت را با HTML آغاز کنید

برای ورود به دنیای طراحی وب باید از یادگیری زبان HTML آغاز کنید. HTML برای تولید صفحات اینترنتی از تگ ها استفاده می کند و باید با هرکدام از این تگها آشنایی داشته باشید.

در سالهای گذشته کاربران فقط از طریق کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ به سایتهای اینترنتی وارد می شدند. اما امروزه دستگاههایی مانند تبلت و گوشی های هوشمند با ابعاد متفاوت وارد بازار شده است و باید بتوان یک صفحه اینترنتی را در مانیتورهایی با ابعاد بزرگ، تبلتهایی با ابعاد متوسط و گوشی هایی با ابعاد کوچک به خوبی نمایش داد.

با توجه به ارائه HTML5 پیشنهاد می شود که زبان HTML5 را یاد بگیرید تا بتوانید صفحات وب سایت خود را به خوبی با تکنولوژی های جدید سازگار کنید.

انتخاب زبان برنامه نویسی تحت وب

اولین گام برای شروع طراحی وب سایت انتخاب زبان برنامه نویسی تحت وب می باشد. زبانهای زیادی وجود دارد که می توان با آنها وب سایتهای اینترنتی را طراحی کرد. زبانهایی مانند PHP, .NET, Perl, JAVA و سایر زبانهای برنامه نویسی تحت وب که هر کدام مزایا و ویژگیهایی دارد.

زبانهای تحت وب معمولا از دیتابیس مخصوص به خود استفاده می کنند و در هنگام یادگیری زبان مورد نظر خود، طرز کار با دیتابیس مربوطه را نیز خواهید آموخت.

با توجه به اینکه برنامه نویسی تحت وب یک کار حرفه ای می باشد، پیشنهاد می شود فقط یکی از این زبانها را انتخاب کنید.

یادگیری زبانهای کلاینت

پس از دریافت درخواست نمایش صفحه اینترنتی، زبان تحت وب درخواست را پردازش می کند ( و پس از انجام محاسبات مورد نیاز) آیتمهای مختلف صفحه را درون تگهای HTML قرار می دهد و توسط سرور وب برای مرورگر ارسال می کند. صفحاتی که تحت وب ایجاد می شود ثابت هستند و از ظاهر شکیل و قابل تغییری برخوردار نیستند.

برای اینکه بتوان ظاهر صفحات اینترنتی را به شکل کاربر پسندی نمایش داد یا بتوان به بخشی از صفحه افکتهای بصری اعمال کرد باید از زبانهای CSS و JAVASCRIPT استفاده کرد.

تست وب سایت در لوکال هاست

یادگیری زبانهای برنامه نویسی به تنهایی کافی نیست و باید مطالبی که یاد می گیرید را در عمل بکار ببرید و کدهای خود را تست کنید.

همچنین برای اینکه بتوانید وب سایتهایی حرفه ای راه اندازی کنید، ابتدا باید این وب سایتها را در سیستم خود تست کنید و سپس به سرور آپلود کنید و در دسترس کاربران قرار دهید.

برای تست وب سایت ها در کامپیوتر شخصی به مفسر زبان برنامه نویسی، سرور وب و دیتابیس نیاز دارید. از آنجا که این نرم افزارها در سیستم عامل وجود ندارند، باید آنها را بصورت جداگانه تهیه و نصب کنیذ. نصب و پیکربندی هر کدام از این نرم افزارها نیز به اطلاعات فنی نیاز دارد.

اما برای اینکه یک طراح وب درگیر چنین مسائلی نشود نرم افزارهایی ارائه شده اند که پس از نصب شدن، مفسر زبان برنامه نویسی تحت وب، سرور وب، دیتابیس و سایر امکانات مورد نیاز را در اختیار برنامه نویس قرار می دهند.

برخی از این نرم فرارها WAMP SERVER, XAMPP, EASY PHP هستند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را دانلود کنید و سپس روی سیستم خود نصب کنید.

انتخاب ادیتور حرفه ای IDE

برای اینکه بتوانید کدهای مورد نیاز برای ایجاد وب سایت را بنویسید باید از یک ادیتور حرفه ای استفاده کنید تا در هنگام کد نویسی زمان کمتری تلف شود و راندمان کاری شما بیشتر شود. برخی از ادیتورهای حرفه ای امکاناتی مانند دسترسی مستقیم به قایلها و پوشه ها، نمایش ارورها، ایجاد اتوماتیک کدهای HTML ، CSS و JAVASCRIPT را به شما می دهند که باعث سریعتر و راحت تر شدن کار برنویسی می شود.متن نظر *