بیماری هایی که سلامت یک طراح وب سایت را تهدید می کند

در این مقاله به مقوله ای خواهیم پرداخت که شاید در هنگام آغاز کار برنامه نویسی کمتر به آنها توجه شود. اما یک برنامه نویس پس از چند سال فعالیت در این رشته کم کم با ناراحتی های جسمی مواجه خواهد شد که تاثیر ظاهری مشخصی بر بدن برنامه نویس ندارند اما در دراز مدت بسیار مضر خواهند بود.

از آنجا که یک برنامه نویس کارهای فیزیکی دشواری انجام نمی دهد همه مردم، برنامه نویسی را یکی از شغل های بی خطر بشمار می آورند و به سختی باور می کنند که یک برنامه نویس با مشکلات جسمی مواجه خواهد شد.

برای افرادی که مایل هستند شغل برنامه نویسی و طراحی وب سایت را انتخاب کنند پیشنهاد می شود که علاوه بر مطالعه این مقاله، حتما جستجوی بیشتری انجام دهند و با پزشکان خود در این مورد مشورت کنند تا از ناراحتی هایی که در انتظارشان است در امان بمانند و کمتر با مشکلات جسمی مواجه شوند.

ضعیف شدن بینایی

به دلیل اینکه همواره باید به یک مانیتور خیره شوید، یکی از مشکلاتی که همواره با آن دست به گریبان خواهید شد مشکلات مربوط به بینایی می باشد (مانند ضعیف شدن قدرت بینایی و سوزش چشمان).

اگر زمان زیادی را به صفحه تصویر خود خیره شوید، چشمان شما پلک نمی زنند و خشک می شوند، خشک شدن چشمها نیز قدرت بینایی را کاهش می دهد. به منظور جلوگیری از چنین مشکلاتی باید هر 20 دقیقه به مدت یک دقیقه (حداقل 20 ثانیه) بجای خیره شدن به صفحه تصویر منظره دیگری را تماش کنید و حتما پلک بزنید.

انتخاب راه حلهایی مانند مراجعه به چشم پزشک، استفاده از عینکهای مخصوص و قطره های چشمی نیز موثر می باشد.

مشکلات مچ دست

در زمان برنامه نویسی هیچ فشاری نباید به مچ دست وارد آید. هرگز نباید برای تایپ کردن مچ دست خود را حرکت دهید یا برای هر کاری به مچ دست خود فشار وارد آورید.

در این مورد تصاویری از اتاق عمل در اینترنت منتشر شده است که نشان می دهد فشار آوردن به مچ دست چه مشکلاتی به همراه خواهد داشت. می توانید در این مورد در اینترنت جستجو کنید.

مشکلات کمر و گردن

کارهای کامپیوتری به گونه ای هستند که بدون نشستن طولانی مدت پشت میز نمی توان آنها را به خوبی انجام داد. طراحی وب سایت نیز مانند سایر کارهای کامپیوتری نیاز دارد که مدت زیادی پشت میز بنشینید و کارها را انجام دهید. اما نشستن نا مناسب نیز برای کمر و گردن شما مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی حتما در انتخاب ابعاد میز و صندلی دقت کنید، اصول نشستن صحیح را رعایت کنید، کمر خود را صاف نگه دارید و بصورت مستقیم به صفحه تصویر نگاه کنید.

بی حرکتی و چاقی

یکی از مشکلاتی که اکثر طراحان وب سایت با آن مواجه هستند بی تحرکی می باشد، بی تحرکی نیز چاقی را به همراه خود می آورد و لازم به توضیح نیست که چاقی چه مشکلاتی را برای قلب و سایر اعضای بدن ایجاد می کند.

برای رها شدن از این مشکل تنها راه حلی که وجود دارد روی آوردن به ورزش های صبح گاهی یا حرکتهای کششی در محل کار می باشد. به عنوان یک برنامه نویس حتما باید زمانی را به ورزش، پیاده روی و حرکات کششی اختصاص دهید و در این زمینه کوتاهی نکنید.

استرس

اکثر برنامه نویسانی که بصورت مستقل کار می کنند همواره با این مشکل مواجه هستند که به صورت همزمان چندین پروژه طراحی وب سایت را به عهده بگیریدند و طبق قرارداد موظف باشند که وب سایتها را در زمان مشخص شده تحویل دهند.

اگر به هر دلیل پروژه به موقع آماده نشود برنامه نویس مجبور خواهد بود که در زمان استراحت خود وقت بیشتری برای کار روی پروژه های عقب افتاده را اختصاص دهد و گاه تا صبح بیدار بماند تا بلکه بتواند پروژه را به موقع تحویل دهد.

همواره باید بگونه ای برنامه ریزی کرد که جلوی استرس های بی مورد گرفته شود و بدون دغدغه کار خود را انجام داد.متن نظر *