نکات تکمیلی در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب

در مقالات قبلی در مورد مراحل یادگیری طراحی وب سایت توضیح دادیم ولی از آنجا که طراحی وب سایت یک تخصص با شاخ و برگ فراوان است، تصمیم گرفتیم در این مقاله جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با اینترنتی

برای اینکه بتوان یک وب سایت طراحی و راه اندازی کرد باید ابتدا به مباحث عمومی اینترنت تسلط کافی داشته باشید و سپس برای یادگیری برنامه نویسی و طراحی اقدام کنید. برای آشنایی با اینترنت دانستن چنین اطلاعاتی مفید خواهد بود:

  • آشنایی مختصر با پروتوکل های اینترنت (TCP/IP)
  • آشنایی مختصر با مسیریابی در اینترنت
  • آشنایی مختصر با سیستم عاملها

آشنایی با برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ

یک برنامه نویس تحت وب احتیاج ندارد که کار با فتوشاپ را یاد بگیرید اما گاهی ممکن است لازم شود اما آشنایی با فتوشاپ و شناخت ابزارهای پرکاربرد فتوشاپ مفید خواهد بود.

داشتن تسلط کامل بر فتوشاپ یکی از نیازهای روزانه طراحان وب سایت خواهد بود. طراحان همواره باید بتوانند فایلهای PSD را به قالبهای HTML و CSS تبدیل کنند و برای تبدیل فایلهای PSD باید از فتوشاپ استفاده کرد.

آشنایی با فلش نیز مفید خواهد بود اما از آنجا که فایلهای فلش بیشتر برای بنرهای تبلغاتی و در برخی موارد برای هدر وب سایتها بکار می رود، صرف نظر کردن از یادگیری فلش فرصت بیشتری برای یادگیری سایر مباحث در اختیار شما قرار خواهد داد.

استفاده از افزونه ها و ابزارهای آنلاین

مرورگرهای فایرفاکس و کروم دارای افزونه های کاربردی زیادی می باشند که استفاده از آنها کمک فراوانی به طراحان وب سایت می کند. همچنین در اینترنت ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که تست های مختلفی انجام می دهند و باعث می شوند نقاط ضعف وب سایت خود را بیابید.

پیشنهاد می کنیم با این افزونه ها بخوبی آشنا شوید و آنها را در طراحی های خود بکار ببرید. برخی از اطلاعاتی که این ابزارها به شما نمایش می دهند:

آشنایی با فریم ورکها و CMS های مختلف

همانطور که اشاره شد طراحی وب سایت یک تخصص با شاخ و برگ فراوان است. پس از اینکه یک زبان را فراگرفتید، خواهید دید که هنوز در ابتدای راه هستید و تعداد زیادی فریم ورک، CMS ، فروشگاه ساز، انجمن ساز و سایر سیستمهای متن باز رقیب شما هستند و یا باید توان رقابت با آنها را داشته باشید یا به طراحی وب سایت برپایه آنها روی بیاورید.

داشتن اطلاعاتی در این زمینه مفید خواهد بود.متن نظر *