ضرورت طراحی سایت برای کسب و کارهای مختلف

گاهی با سفارش دهندگانی مواجه می شویم که اطلاعات دقیقی از اینترنت ندارند، آدرس ایمیل ندارند، از گوگل استفاده نکرده اند و وارد شبکه های اجتماعی نشده اند. درست متوجه شده اید این افراد مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند که تکنولوژی را در دوران جوانی تجربه نکرده اند و در دوران بزرگسالی وقت کافی برای یادگیری در اختیار ندارند.

همچنین شاید عده ای از بازدیدکنندگانی که این مقاله مطالعه می کنند با اینترنت و مزایای حضور فعال در اینترنت آشنایی کافی نداشته باشند و ندانند که داشتن یک وب سایت چه تاثیر قابل توجهی در کسب و کار آنها خواهد داشت. به همین دلیل در ادامه ابتدا مزایا و سپس ضررورت داشتن یک وب سایت را به اختصار توضیح خواهیم داد.

مزایای طراحی وب سایت

  • صرفه جویی در وقت کارفرمایان و جلوگیری از تماسهای غیر ضروری
  • معرفی دقیق مدیران، سابقه شرکت و افتخارات کسب شده
  • اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت
  • ارائه اطلاعات دقیق محصولات، کاتالوگها و فروش آنلاین
  • جذب مشتریان از سراسر دنیا و افزایش درآمد شرکتها
  • امکان حقظ ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل و پیامک
  • معرفی و شناساندن برند شرکتها

موارد اشاره شده فقط برخی از مزایای وب سایت ها می باشد. مزایای راه اندازی وب سایت فقط به همین چند مورد ختم نمی شود و می توان موارد بسیار زیادی را به این لیست اضافه کرد.

ضرورت طراحی وب سایت

راه اندازی وب سایت به این دلیل ضروری به نظر می رسد که وب سایتهای اینترنتی کالاهای مصرفی نیستند، در واقع می توان از آنها به عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغاتی کارآمد نام برد که باعث معرفی کالا و خدمات شما در شهرها و کشورهای مختلف می شوند.

به عنوان مثال تولیدی های کوچک که بودجه تبلیغاتی فراوانی در اختیار ندارند و نیاز زیادی به یافتن بازارهای جدید دارند، می توانند به کمک یک وب سایت مشتریان جدیدی از شهرهای مختلف کشور جذب کنند و کالاهای خود را بفروش برسانند.

از هر وب سایتی نمی توان انتظار فروش داشت!

درست است که راه اندازی وب سایت برای شرکتها ضروری است اما هر وب سایتی را نمی توان در فرایند بازاریابی اینترنتی موثر دانست. بعضی از وب سایتها نتنها در فروش موثر نیستند بلکه گاهی نقش مخربی بازی می کنند و باعث از دست رفتن فرصتهای بکر موجود در اینترنت می شوند.

متاسفانه در حال حاضر تبلیغات گسترده ای برای وب سایتهای ارزان قیمت می شود و مدیران شرکتها فقط به دلیل ارزان بودن، این وب سایتها را سفارش می دهند و به واسطه داشتن وبسایتی ناکارآمد خیلی زود از جذب مشتریان اینترنتی ناامید می شوند.

از دست دادن مشتریان اینترنتی ضرر بزرگی به بسیاری از شرکتهای تولیدی وارد می آورد.متن نظر *