چرا طراحی سایت و بهینه سازی باید همزمان با هم انجام شود؟

همواره اشاره کرده ایم که بهینه سازی وب سایت باید از ابتدای راه اندازی وب سایت و در زمان کد نویسی آغاز شود و نباید چند سال پس از راه اندازی وب سایتها مورد توجه قرار گیرد. اما در این مقاله با ذکر دلایلی توضح خواهیم داد که چرا طراحی سایت و بهینه سازی باید همزمان انجام شود؟

زمان بسیار زیادی از دست خواهد رفت

یکی از عواملی که باعث می شود موتورهای جستجو به یک وب سایت بهای بیشتری بدهند، عمر دامین و سابقه آن وب سایت می باشد. در صورتیکه رقبای شما قبل از شما یک وب سایت حرفه ای سفارش دهند که برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد و شما چند سال پس از راه اندازی وب سایت به این فکر بیافتید که سایت خود را سئو کنید، طبیعی است که چندین سال از رقبای خود عقب خواهید بود و فرصت زیادی را از دست داده اید.

به بیان ساده تر شما برای چندین سال بازار را به رقبای خود واگذار کرده اید و بعد از گذشت سالها به فکر پس گرفتن بازار از دست رفته افتاده اید.

رقبا در نتایج جستجو جایگاه بهتری از شما بدست خواهند آورد

عدم توجه به سئو سایت باعث خواهد شد که شما به سادگی نتایج بالای جستجوها را برای مدت زمان زیادی به رقبای خود واگذار کنید و رقبای شما که در این مدت سودهای کلانی از طریق بازدیدهای هدفمند موتورهای جستجو بدست آورده اند، به سادگی حاضر به از دست دادن منافع خود نخواهند بود.

رقبای شما برای حفظ جایگاه خود در نتایج جستجو حتی ممکن است از مشاوران متخصصی کمک بگیرند و کار برای شما دشوارتر خواهد شد.

میزان فروش و درآمد کسب و کار شما کاهش خواهد یافت

سئو سایت چند سال پس از راه اندازی وب سایت به معنی از دست دادن مشتریان بالقوه ای می باشد که در موتورهای جستجو به دنبال خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود هستند.

درصورتیکه خریداران کالا و خدمات شما نتوانند شما را در نتایج بالای موتورهای جستجو بیابند طبیعی است که بجای خرید از شما، از رقبای شما خرید می کنند و این موضوع باعث میزان فروش و درآمد شما را کاهش خواهد داد.

مدیران شرکتها و تولیدی ها ممکن است بطور کل از فروش اینترنتی نا امید شوند

با توجه به دیدگاه سنتی که بین اکثر مدیران و صاحبان کسب و کارها وجود دارد، در صورتیکه این مدیران وب سایتی راه اندازی کنند و از طریق سایت نتوانند فروش قابل توجهی را تجربه کنند طبیعی است که از فعالیت اینترنتی مایوس شوند و وقت خود را به کارهای دیگری اختصاص دهند.

این نا امیدی ممکن است تا اندازه باشد که مدیران حتی به فکر بهینه سازی وب سایت خود نیافتند و گمان کنند که فقط وقت و هزینه خود را تلف کرده اند.

بهینه سازی پس از راه اندازی وب سایت ممکن است کسب و کار آنلاین شما را مختل کند

شرکتهای زیادی هستند که وب سایتهای ارزان قیمت در اختیار سفارش دهندگان قرار می دهند و افراد بسیار زیادی نیز وجود دارند که خود را متخصص سئو معرفی می کنند. بسیاری از مدیران نیز تمایل دارند که از خدمات ارزان قیمت استفاده کنند و سئو سایت خود را به افرادی می دهند که تخصص کافی در این زمینه ندارند.

متاسفانه در هفته های اخیر با وب سایتهای زیادی مواجه شده ایم که پس از بهینه سازی نتنها جایگاه مناسبی بدست نیاورده اند بلکه همان جایگاه قبلی خود را نیز از داست داده اند.

در صورتیکه چند سال پس از راه اندازی وب سایت، افراد غیر متخصص سایت را برای شما بهینه سازی کنند ولی نتیجه معکوس بدست بیاورید چه حسی به شما دست خواهد داد؟سید موسوی
12:41 - 1395/07/03
0
0
با سلام خدمت شما
برخی از مسایل که اینجا اشاره فرمودید گنگ می باشد مثلا نحوه سئو کردن . برای کسی که مبتدی باشه این مسایل را درک نمی کند لطفا بیشتر توضیح دهید
پاسخ مدیر:
با سلام
همه اصول سئو و بهینه سازی رو نمیشه توی یه مقاله توضیح داد و باید حداقل یک کتاب مطالعه کنید.

میتونید سایر مقالات وب سایت رو هم مطالعه کنید.

با تشکر
متن نظر *