مهمترین راه های افزایش بازدید سایت و وبلاگ

افزایش بازدید وب سایت (و وبلاگ) یکی از مهمترین دغدغه های مدیران وب سایتهای اینترنتی می باشد. تعداد بازدیدکنندگان روزانه و ماهانه صفحات اینترنتی به این دلیل اهمیت دارد که وب سایتها ایجاد می شوند تا به کابران اینترنتی خدماتی ارائه دهند. اما در صورتیکه وب سایتها بازدیدکننده ای نداشته باشند، می توان گفت که بود و نبود آن وب سایت در اینترنت اهمیتی برای کسی ندارد. به همین دلیل همه وب مسترها می خواهند که تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهند.

می توان گفت برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایتها و وبلاگها فقط یک روش استاندارد و قابل قبول وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات بازاریابی اینترنتی می باشد و بقیه روشهایی که با آنها مواجه می شوید درواقع زیر مجموعه ای از بازاریابی اینترنتی هستند.

اما با این وجود تعدادی از روشهای مهمی که نقش بیشتری در بازاریابی اینترنتی دارند را به اختصار توضیح می دهیم.

پول خود را به درستی و در جهت منافع اینترنتی خود هزینه کنید

برای افزایش سریع بازدیدکنندگان اینترنتی راههای فراوانی در اینترنت وجود دارد. بخشی از این روشها در ادامه آشنا می شوید:

  • درج بنر تبلیغاتی در سایتهای پربازدید و مرتبط
  • تبلیغات PPC
  • ارسال ایمیلهای گروهی
  • ایجاد کمپین های تبلیغاتی

روشهای زیاد دیگری نیز برای هزینه کردن و ایجاد ترافیک در وب سایت وجود دارد اما توصیه می شود ابتدا تحقیق کنید که کدام روش برای کسب و کار شما سودآور تر می باشد و سپس برای آن روش تبلیغاتی هزینه کنید.

به عنوان مثال می توانید قبل از هزینه کردن برای تبلیغات در انجمنهای اینترنتی با سایر وب مسترها مشورت کنید و نظر آنها را جویا شوید تا بتوانید از تجربه دیگران استفاده کنید و بازده بیشتری بدست بیاورید.

سایت خود را بهینه سازی کنید ولی به موتورهای جستجو وابسته نباشید!

بازاریابی با موتورهای جستجو شامل موارد زیر می باشد:

سئو کردن و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یک روش ارزان ولی بسیار کارا برای افزایش ترافیک سایت می باشد و توصیه می شود که حتما از این روش استفاده کنید. اما حالتی را در نظر بگیرید که چندین سال از طریق جذب ترافیک هدفمند موتورهای جستجو سودهای کلانی بدست آورده اید ولی به دلیل تغییر الگوریتم های گوگل، دیگر ترافیک هدفمندی از این موتور جستجو دریافت نکنید.

همواره باید خود را برای چنین حالتی آماده نگه دارید و با برند سازی اینترنت کاری کنید که همواره بازدیدکنندگان بتوانند از خدمات شما استفاده کنند.

در بخش دوم مقاله سایر روشهای موثر برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت را مورد بررسی قرار می دهیم.متن نظر *