اشتباهات رایج در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت یک کار مهندسی و هنری می باشد و برای راه اندازی وب سایت باید آیتمهای مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان به موفقیت مورد نظر دست یابیم. در ادامه مواردی که باعث می شود کاربران و مشتریان بالقوه فراوانی از دست برود را مورد بررسی قرار می دهیم.

مجبور کردن کاربران به انجام کاری مشخص

کاربران باید در استفاده از امکانات عمومی وب سایت آزاد باشند و مواردی که در ادامه توضیح داده می شود باعث ایجاد حس نامطلوبی در کاربران می شود.

  • برخی از فرومها برای نمایش لینکهای درون تاپیکها کاربران را مجبور به ثبت نام می کنند
  • برخی از وب سایتها مقالاتشان را فقط به کاربران عضو نمایش می دهند

انجام اعمالی خاص بدون رضایت کاربران

همچنان که مجبور کردن کاربران به انجام کاری خاص تاثیر نامطلوبی بر جای می گذارد، انجام دادن کار مشخصی بدون کسب رضایت کاربر نیز درست نمی باشد.

استفاده از پاپ آپ (باز شدن صفحات جداگانه پس از کلیک کاربر بر روی نقاط مختلف وب سایت) و تغییر صفحه خانگی مرورگر کاربر بدون رضایت وی از جمله این موارد می باشد.

استفاده از روشهای قدیمی طراحی وب سایت

روشهای قدیمی را نباید در محیط پویای اینترنت بکار برد زیرا نمادی از غیر حرفه ای بودن طراحان وب سایت می باشد.

  • استفاده از Table در طراحی قالب
  • استفاده از تگهای Html برای تعیین استایل وب سایت
  • سنگین کردن سایت با روشهای قدیمی طراحی قالب

استفاده از رنگ بندی نامناسب، ساختار گمراه کننده و مطالب طولانی

پس اینکه کاربران وارد وب سایت شدند می توان گفت کار یافتن کاربران، سئو و بازاریابی موتورهای جستجو به پایان رسیده است و نوبت به کاربرد پذیری وب سایت می رسد. درصورتیکه کاربر را به طرق مختلف وارد وب سایت کنید ولی به وی وب سایتی با رنگ بندی نامناسب، ساختار گمراه کننده و مطالبی طولانی و نامفهموم نمایش دهید باعث خواهید شد که کاربر به دنبال سریعترین راه خروج و فرار از وب سایت شما بگردد و سریعا از وب سایت خارج شود.متن نظر *