نکات مهم سئو و بهینه سازی سیسم های مدیریت محتوا (بخش دوم)

ماژولها و پلاگینهای اضافه را حذف کنید

بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای محبوب دارای ماژولها و پلاگینهایی هستند که وب سایتها بدون آنها نیز به خوبی کار خود را انجام می دهند و نیاز چندانی به استفاده از این ابزارها احاساس نمی شود.

در صورتیکه ماژولها و پلاگینهایی که چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند را حذف کنید سرعت وب سایت شما افزایش پیدا می کند و کاربران تجربه بهتری از گردش در وب سایت شما بدست می آورند.

صفحات اضافه و محتویات پیش فرض را حذف کنید

سیستم های مدیریت محتوا دارای صفحات پیش فرضی هستند که ممکن است وجود آنها برای وب سایت شما ضروری نباشد. همچنین در این صفحات معمولا از محتویات پیش فرض استفاده می شود که این محتوا کاملا با زمینه فعالیت شما تفاوت دارند.

هر صفحه فیلدهایی برای تعیین title و description داشته باشد

داشتن title و description توصیفی و متفاوت برای موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارد. اگر سیستم مدیریت محتوای شما امکان تعریف title و description را به شما نمی دهد شانس زیادی را برای جذب بازدیدکنندگان هدفمند از دست می دهید.

از وجود فایل های robots.txt و sitemap.xml مطمئن شوید

در سیستم های مدیریت محتوا فایلها و دایرکتوری های زیادی وجود دارد که اجزای مختلف وب سایت را تشکیل می دهند و محتوای مفیدی برای کاربران تولید نمی کنند. با استفاده از robots.txt جلوی پیمایش این فایلها و پوشه ها گرفته می شود.

علاوه بر این به دلیل ساختار سیستم های مدیریت محتوا، ممکن است موتورهای جستجو نتوانند به سرعت صفحات جدیدی که به وب سایت اضافه می شوند را پیدا کنند. به همین دلیل داشتن یک فایل sitemap.xml باعث افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات می شود.

از افراد حرفه ای بخواهید که سیستم مدیریت محتوا را برای شما نصب کنند

در نهایت سعی کنید از افراد حرفه ای و توسعه دهندگانی که سالها با این سیستم ها کار کرده اند بخواهید که سایت را برای شما نصب کنند تا نکات ضروری رعایت شود.متن نظر *