بهینه سازی قالب وب سایت با استفاده از روش طراحی CSS tableless

هر چقدر در عصر تکنولوژی پیش می رویم مطمئنا نمی توانیم انتظار داشته باشیم که ابزارها و امکانات به شکل ثابتی باقی بمانند. در عصر ارتباطات باید انتظار داشته باشیم که تکنولوژی فعال باشد و با گامهای سریع پیشرفت کند. هیچ نکته ای از نظر دور نمی ماند، همه چیز باید به ورژن های جدید ارتقا پیدا کند و جای خود را به روشهای ابتکاری و بهینه شده بدهند.

این تغییر و پویایی در مورد طراحان و توسعه دهندگان وب نیز صدق می کند و باید به سمت ایجاد صفحاتی با تکنولوژی های جدید حرکت کنند. در گذشته برای ایجاد بخشهای مختلف صفحات وب و تعیین استایل بخشی از صفحات از کدهای HTML استفاده می شد. به عنوان مثال عرض تگها، رنگ پیش زمینه و رنگ پس زمینه، فونت و سایر مواردی که مربوط به ظاهر وب سایت می شد را با HTML مشخص می کردند.

اما در استانداردهای جدید وظیفه HTML و CSS کاملا از هم تفکیک شده است.HTML فقط کار تولید اجزای صفحه و CSS وظیفه تعیین استایل برای اجزای تولید شده توسط HTML را انجام می دهد.

روش طراحی CSS tableless

یکی از روشهایی که قبلا برای ایجاد قالبهای چند ستونه بکار می رفت استفاده از Table برای مشخص کردن هدر، فوتر و ساید بارها بود. اما به دلیل اینکه این روش باعث می شد حجم کدها افزایش پیدا کند و زمان لود صفحه زیاد شود طراحان به فکر ارائه روشهای جدید افتادند.

روش جدیدی که توسط طراحان ارائه شد div based نامیده شد. استفاده از این روش باعث می شود کدهای زائدی که توسط جدولها ایجاد می شوند حذف شده و سرعت لود صفحه افزایش پیدا کند.

استفاده از div در تعیین بخشهای مختلف قالب به این معنی نیست که جدولها نمی توانند چنین کاری را انجام دهند بلکه به این دلیل از div based استفاده می شود که این روش باعث بهینه شدن قالب وب سایتها می شود.

در قالبهای وب سایتهایی که توسط تیم سئو سم طراحی می شوند از روش CSS tableless به خوبی استفاده می شود.متن نظر *