DNS چیست و چگونه بر روی سئو وب سایت تاثیر می گذارد؟

همه کامپیوترها و ابزاری که به اینترنت متصل می شوند دارای یک نشانی عددی به نام IP هستند که برای یافتن ابزار مختلف و مسیریابی در اینترنت بکار می رود.

DNS چیست و چه کاری انجام می دهد؟

برای دسترسی به منابع موجود در اینترنت باید آدرس IP آنها را به خاطر بسپاریم و در مواقع لزوم با وارد کردن آدرس IP به سرورها و وب سایتهای موجود در اینترنت متصل شویم. اما از آنجا که بخاطر سپردن این آدرسها کار دشواری است و بسادگی فراموش می شوند باید از روشی جایگزین استفاده کرد تا مجبور نباشیم عددهای طولانی و بی معنی را به ذهن بسپاریم.

DNS مخفف عبارت Domain Name System می باشد و برای تبدیل نام دامین به IP بکار می رود.

DNS چگونه کار می کند؟

هنگامی که روی یک لینک کلیک می کنیم یا آدرس یک وب سایت را در مرورگر وارد می کنیم باید نام دامین به آدرس IP تبدیل شود. این کار بدون دخالت کاربر (بصورت اتوماتیک) و توسط نرم افزار DNS resolver در پس زمینه اجرا می شود.

نرم افزار DNS resolver ابتدا نام دامنه را برای DNS server محلی ارسال می کند تا بتواند آدرس IP مورد نظر را بدست بیاورد. اگر سرورهای DNS محلی نتوانستند آدرس IP را برگردانند، پرس و جو ها با سرورهای خارجی ادامه می یابد تا تبدیل آدرس انجام شود.

DNS چگونه بر روی سئو وب سایت تاثیر می گذارد؟

هر پرس و جوی DNS به 20 تا 120 میلی ثانیه زمان نیاز دارد و در این فاصله زمان هیچ دیتایی دانلود نمی شود و کاربر باید منتظر بماند. هر چقدر تعداد پرس و جو ها زیادتر باشد زمان بیشتری سپری می شود و سرعت لود شدن سایت کاهش پیدا می کند.

از آنجا که سرعت لود شدن صفحات مختلف وب سایت تاثیر مستقیمی بر روی سئو وب سایت دارد باید زمان رفت و برگشت پرس و جو های DNS کاهش پیدا کند. در مقالات آینده در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.متن نظر *