تبلیغات

چگونه تاثیر منفی DNS را بر روی سئو وب سایت کاهش دهیم؟

همانطور که در مقالات گذشته گفته شد وظیفه DNS تبدیل کردن نام دامنه به آدرس IP می باشد و هر چقدر این فرایند بیشتر طول بکشد، سرعت باز شدن وب سایت کاهش می یابد. اما برای داشتن یک وب سایت بهینه شده باید سرعت باز شدن صفحات سایت زیاد باشد.

چگونه زمان لازم برای انجام پرس و جوهای DNS را کاهش دهیم؟

هر کدام از پرس و جو های DNS بین 20 تا 120 میلی ثانیه طول می کشد و اگر فایلهای صفحات وب سایت شما در سرورهای مختلفی قرار بگیرند برای هرکدام از این فایلها (تصاویر، فایلهای فلش، CSS و JS) باید یک پرس و جوی جداگانه انجام شود و در این زمان هیچ داده ای دانلود نمی شود.

اگر فایلهای زیادی در سرورهای مختلف داشته باشید زمان زیادی سپری خواهد شد و کاربر باید منتظر بماند تا پرس و جو ها انجام شوند و مرورگر شروع به دریافت فایلها کند.

برای کاهش زمان پرس و جوها باید همه فایلها را در یک سرور قرار داد و از آپلود کردن فایلها در سرورهای دیگر خود داری کرد.

محدودیت مرورگرها در تعداد دانلود موازی

در صورتیکه همه فایلها را در یک سرور قرار دهید تعداد پرس و جوهای DNS کاهش پیدا می کند اما به دلیل اینکه مرورگرها در هر لحظه می توانند تعداد مشخصی درخواست برای یک سرور ارسال کنند، زمان دریافت فایلها افزایش پیدا می کند. به همین دلیل باید از روش هایی مانند CSS Sprite و ترکیب فایلهای CSS و JS استفاده کرد تا تعداد درخواستها کمتر شود.

در صورتیکه تعداد فایلها زیاد باشد پیشنهاد می شود فایلهای استاتیک را در یک سرور جداگانه قرار دهید تا محدودیت مرورگرها در تعداد دانلود همزمان، سرعت لود شدن وب سایت را کاهش ندهد.

به عنوان یک راه حل می توان از 2 سرور جداگانه استفاده کرد اما بهتر است تعداد این سرورها بیش از 4 عدد نشود. با این روش تعداد پرس و جوهای DNS بیش از حد نمی شود و محدودیت مرورگرها در دانلود موازی از یک سرور برطرف می شود.متن نظر *