وضعیت صنعت و بازار طراحی سایت در ایران و جهان

معرفی استانداردها، ابزار و وسایل جدید، نرم افزارهایی که روزانه در حال بروز رسانی هستند و هزاران برنامه نویسی که در حال فعالیت در این بازار گسترده هستند ما را به این نتیجه می رساند که صنعت نرم افزار یک صنعت رو به رشد است و فرصت های شغلی بسیاری پیش روی ما وجود دارد.

صنعت طراحی وب سایت در گذشته

در گذشته طراحی وب سایت به ایجاد چند صفحه استاتیک، قرار دادن هدر در بالا و درج متن و تصویر در انتهای صفحه ختم می شد و بسیار محدود بود و افراد خیلی کمی از اینترنت استفاده می کردند.

شرایط کنونی بازار طراحی وب سایت

در حال حاضر فعالیتهای آنلاین بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد مختلف جامعه را تشکیل می دهد. افراد جامعه برای بدست آوردن اطلاعات، ارتباط با دیگران، خرید و سرگرمی از اینترنت استفاده می کنند.

شرایط کنونی صنعت و بازار طراحی وب سایت در ایران و جهان

تولید کنندگان و شرکتهای بزرگ نیز روزانه ابزار و تکنولوژی های خلاقانه ای روانه بازار می کنند و وب سایت هایی مانند گوگل، فیسبوک و توییتر به بیش از یک میلیارد نفر خدمات دهی می کنند.

از طرفی هزاران برنامه نویس و طراح وجود دارد که با ایده های خود به این صنعت رونق می بخشند و رقابت سختی بین آنها در جریان است.

مشکلات موجود در بازار طراحی وب سایت

  • نرم افزارها و سیستم های مدیریت محتوای رایگان
  • برنامه نویسانی که نتیجه زحمات خود را رایگان و یا ارزان روانه بازار می کنند
  • مشتریانی که خواهان کاهش قیمتها هستند

این مشکلات فقط مخصوص به ایران نیست. به عنوان مثال شرکت گوگل با ارائه سیستم عامل رایگان اندروید وارد رقابت با محصولات گران قیمت مایکروسافت و اپل شد.

این رقابتها و اقبال عمومی به استفاده از خدمات آنلاین ما را به این نتیجه می رساند که بازار طراحی وب سایت به شدت در حال گسترش می باشد و هیچ گاه از رونق نخواهد افتاد.

تا اینجا همه چیز خبر از رونق بازار می دهد ولی...

در حال حاضر شرکتهای زیادی خدمات طراحی وب سایت ارائه می دهند و بخش مهم بازار نیز در دست برنامه نویسان با سابقه است و کارهای ارزان قیمت به برنامه نویسان تازه کار می رسد که برای همین کارهای ارزان قیمت نیز رقبای فراوانی وجود دارد.

لذا فعالان این بازار باید بتوانند ایده های جدید ارائه دهند تا محصول آنها در بازار دیده شود.

در حال حاضر استفاده از جوملا و وردپرس به قدری فراگیر شده است که عده ای از برنامه نویسان وب سایتهایی با قیمتهای بسیار کم و حتی رایگان در اختیار متقاضیان قرار می دهند و به همین دلیل افرادی که می خواهند وارد این بازار شوند باید حرفی برای گفتن داشته باشند تا خدماتشان از دیگر فعالین این صنعت متمایز باشد.متن نظر *