فروش سایت

سئو رایگان - بهترین منابع برای آموزش کامل سئو (seo) چیست؟

یک وب مستر موفق علاوه بر تسلط بر موضوع اصلی وب سایت باید با مباحث مدیریتی و بهینه سازی سایت آشنا باشد تا بتواند فعالیت آنلاین خود را به خوبی مدیریت کند. قبلا در مورد مدیریت وب سایت توضیحاتی ارائه شد و در ادامه توضیحاتی در مورد بهینه و منابع موجود برای یادگیری سئو بیان می شود.

منابع یادگیری سئو

برای یادگیری سئو هیچگاه خود را به یک منبع (حتی منابع معتبر مورد تایید متخصصین) محدود نکرده ام و در آینده نیز چنین تصمیمی را ندارم زیرا بهینه سازی وب سایت یک علم تجربی است. اما وب سایتهای معتبری در این زمینه وجود دارد که برخی از آنها را در ادامه ذکر شده است:

  1. مطالعه وبلاگ https://googlewebmastercentral.blogspot.com
  2. سایت SEOMOZ.ORG که اخیرا با آدرس MOZ.COM قابل دسترس می باشد.
  3. جستجو در گوگل برای یافتن مقالات کاربردی و جدید

یادگیری کار کردن با برخی از ابزار سئو جهت رفع عیب فاکتورهای داخلی سئو

  1. افزونه فایر باگ
  2. افزونه Yslow
  3. مرورگر Lynx

یکی از عادتهای طراحان وب چک کردن سورس سایتها با استفاده از افزونه فایرباگ و بررسی زمان لود و تعداد فایلهای هر صفحه می باشد. اگر بتوانید کار با این افزونه را یادبگیرید می توانید به سئو سایت خود کمک کنید.

آشنایی اولیه با تنظیمات سرور

اگر به عنوان یک وب مستر بتوانید با تنظیمات سرور آشنا شوید در آینده برای شما بسیار مفید خواهد بود. یادگیری تنظیمات فایل htaccess وقت زیادی از شما نخواهد گرفت.

آشنایی با HTML و CSS

در بسیاری از منابع سئو به html و css اشاره شده است و برای شما راهی جز یادگیری این زبانها باقی نمی ماند و برای بهینه سازی موفق یک وب سایت باید این زبانها را یادبگیرید.

در حال حاضر HTML5 عرضه شده است و پیشنهاد می شود کار با HTML5 آغاز کنید.متن نظر *