فروش سایت

خوشبختانه تصویر نویسنده از صفحات گوگل حذف شد

اگر از کاربران حرفه ای اینترنت باشید و مرتب از جستجوگر گوگل استفاده می کنید حتما متوجه شده اید که گوگل اخیرا تصویر نویسنده را بصورت کامل از نتایج جستجو حذف کرده است.

دلیل نمایش تصویر نویسنده در نتایج جستجو چه بود؟

از نظر من محبوب کردن شبکه اجتماعی گوگل پلاس در بین میلیونها وب مستر مشتاق برای جذب بازدیدکننده بیشتر از گوگل تنها هدف از این کار بود.

چرا تصویر نویسنده از نتایج جستجو حذف شد؟

هیچ وقت روی ماهمان را در نتایج جستجو نمایان نکردیم! اما افراد زیادی بودند که تصویر نویسنده را با گالری عکس اشتباه گرفته بودند و هر گاه به مسافرتی می رفتند یک عکس سلفی می گرفتند و بلافاصله این عکس را در نتایج جستجو به کاربران گوگل نمایش می دادند.

وضعیت خنده داری است که کاربری بدنبال مطالب تخصصی باشد و تصویر یک نویسنده در حالی که مشغول تاب بازی است به وی نمایش داده شود!

گوگلی ها دیدند که این کار باعث زشت شدن نتایج جستجویشان می شود و بلافاصله تدبیری دیگر اندیشیدند تا بیشتر از این اعتبار جستجوگر خودشان را زیر سوال نبرند!

استفاده از تصویر نویسنده مفید است یا خیر؟

نرم افزارهای گوگل برای تایید صحت اعتبار یک تصویر، فقط به دنبال شناسایی خطوط صورت و چهره انسان بودند و اگر تصویری تایید می شد آن تصویر در نتایج جستجو نمایش داده می شد. حال این تصویر ممکن بود در کوه گرفته شده باشد، در جنگل باشد، عکس 10 سال قبل نویسنده باشد و یا ممکن است اصلا تصویر خود نویسنده نباشد.

تا وقتیکه گوگل بخواهد از این طریق کاربران را مجبور به عضویت در شبکه اجتماعی خود کند و راهی برای تایید هویت نویسنده و تایید اعتبار تصاویر پیدا نکند استفاده از این روش مفید نخواهد بود.

شاید در آینده با برطرف کردن معایب فعلی، مجددا شاهد نمایش اطلاعات نویسنده در کنار نتایج جستجوها باشیم.

از این اتفاق چه درسی باید بگیریم؟

از این اتفاق می توان این نتیجه را گرفت که زیاد هم نباید به خواسته های غیر منطقی گوگل اهمیت داد! همینکه دست به کیبرد شوید! و مطلبی بنویسید که چند کاربر سایتتان آن مطلب را بپسندند کافیست تا گوگل به خواسته شما و کاربرانتان اهمیت دهد و بخاطر کاربران خودش هم که شده وب سایت شما را در نتایج بالای جستجو ها قرار دهد.احسان چهری
19:53 - 1394/04/04
0
0
واقعا اگر گوگل نبود خیلی از سایت ها در احد دقیانوس به سر میبردند
متن نظر *