تبلیغات

سئو چیست و چه فایده ای برای کسب و کارها دارد؟

برای اینکه کسب و کار آنلاین داشته باشید باید یک وب سایت راه اندازی کنید. اما راه اندازی وب سایت فقط قدم اول برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین می باشد. عده ای گمان می کنند که پس از راه اندازی یک وب سایت، بازدید کننده ها خود به خود وارد وب سایت می شوند و این برداشت کاملا غلط است.

برای اینکه وب سایت شما بازدید کننده داشته باشد چندین راه وجود دارد. اولین و ساده ترین راه تبلیغات در سایر وب سایتها می باشد. اما تبلیغات به هر شکلی که باشد بسیار هزینه بر است و در دراز مدت نمی تواند جواب گوی نیاز شما باشد. در اینترنت وب سایتهایی وجود دارد که بازدیدکننده ها را بصورت رایگان برای شما ارسال می کنند و بازدید و درآمد وب سایت شما را افزایش می دهند.

این وب سایتها در واقع همان موتورهای جستجو هستند. موتورهای جستجوی معروف عبارتند از گوگل، یاهو و بینگ. از آنجا که در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا حداقل یک بار از یکی از این موتورهای جستجو استفاده کرده اید. و طرز استفاده از این موتورهای جستجو را می دانید.

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد و به مجموعه فعالیتهایی گفته می شود که باعث می شود موتورهای جستجو بازدیدکننده های بیشتری برای شما ارسال کنند.

تعداد بازدید کننده هایی که از این طریق برای شما ارسال می شود حد و اندازه ندارد، فقط کافی است شرایط را آماده کنید و موتورهای جستجو وب سایت شما را شایسته تر از دیگر وب سایتها تشخیص دهند تا خیل بازدیدکننده ها را برای شما فراهم کنند.

سئو چه فایده ای دارد؟

پس از افزایش بازدید کننده های وب سایت است که می توانید روی کسب و کار آنلاین خود حساب باز کنید. کالای خود را بفروش برسانید، برای خدماتی که ارائه می کنید مشتری جذب کنید، کار خود را تبلیغ کنید و...

اینجاست که اهمیت سئو مشخص می شود و صاحب هر کسب و کاری که بخواهد از اینترنت درآمد بیشتری کسب کند باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کند تا موتورهای جستجو ترافیک بیشتری بر روی وب سایت وی ایجاد کنند.

همانطور که از متن این مقاله مشخص است، میل به افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجو بین مدیران وب سایتها رقابتی ایجاد می کند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار آنلاین به دست بیاورند. اصطلاح تخصصی تر این رقابت SEM یا بازاریابی با موتورهای جستجو وجود می باشد که در مقالات آینده به آن خواهیم پرداخت.

نتیجه این مقاله:

باید ترافیک شناوری در وب سایت شما در حرکت باشد تا کسب و کارتان از حرکت باز نایستد.متن نظر *