تبلیغات

علم سئو یا بازاریابی رایگان برای گوگل ؟

همانطور که می دانید راه اندازی کسب و کار اولین قدم برای حضور در بازار می باشد و برای راه اندازی یک کسب و کار باید بسیار تلاش کنیم تا بتوانیم فقط شرکتی تولیدی یا خدماتی را راه اندازی کنیم. حال پس از اینکه شرکت خود را راه اندازی کردیم باید بتوانیم با شرکتهای بزرگ و محصولات گوناگونی که در بازار وجود دارد رقابت کنیم. اینجاست که مشکلات اصلی آغاز می شود.

چگونه می توان با وجود این همه رقیب پر قدرت رقابت کرد؟

با توجه به اینکه در بازار محصولات فراوانی وجود دارد و هرکدام بخشی از بازار را تصرف کرده اند، باید کالا یا محصولی که تولید می کنیم کیفیت و قابلیت متمایزی از سایر رقبا داشته باشد تا نظر مشتریان نیز جلب شود و به محصولات ما توجه کنند. اگر چنین محصولی تولید کردیم، با تبلیغات گسترده و بازاریابی می توانیم فروش خود را افزایش دهیم. ارائه محصولی با کیفیت و متمایز خود یک امتیاز محسوب می شود و باعث می شود خریداران نیز بدون هیچ هزینه ای کالای ما را تبلیغ کنند.

رفتار موتورهای جستجو در هنگام بازاریابی چگونه است؟

موتور جستجوی بینگ را همه می شناسیم و می دانیم مبلغ زیادی برای تبلیغات و بازاریابی برای این جستجوگر اینترنی صرف شده است و از طرف شبکه اجتماعی فیسبوک (با یک میلیارد کاربر) نیز حمایت می شود تا بتواند جایگاه بهتری نزد کاربران اینترنتی پیدا کند. موتور جستجوی بایدو و یاهو نیز برای تبلیغات و بازاریابی خود برنامه های فراوانی دارند.

اما آیا همه این هزینه می تواند تاثیر کتابهای آموزشی سئو که به مدیران سایتها، طراحان و برنامه نویسان پیشنهاد می کنند "وب سایت خود را برای گوگل بهینه کنید" را داشته باشد؟

می بینیم که گوگل در کتاب های آموزشی سئو، رقابت را برنده شده است و در ذهن همه توسعه دهندگان و مدیران وب سایتها واژه سئو مترادف بازدید بیشتر از گوگل می باشد. همین کتابها و مقالات خود به نوعی باعث بازاریابی برای گوگل می شوند و تا زمانیکه گوگل خدمات با کیفیت خود را داشته باشد این تبلیغات مجانی نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

با توجه به این مطلب، اگر بتوانیم محصولات و خدمات خود را با کیفیتی ارائه کنیم که خریدارن محصولات ما را برای دیگران تبلیغ کنند، خدمات ما نیز جایگاه ویژه ای نسبت به سایر رقبا پیدا خواهد کرد.متن نظر *