تبلیغات

یک کسب و کار آنلاین می تواند بدون سئو و موتورهای جستجو موفق شود؟

در حال حاضر وبلاگهایی وجود دارد که سالانه چندین هزار دلار درآمد دارند، فروشگاهها بسیار بیشتر از این مبلغ درآمد دارند، وب سایتهای خدماتی نیز در صورت ارائه خدمات مفید و با کیفیت درآمد بسیار زیادی از طریق خدمات آنلاین کسب خواهند کرد. این درآمد از طریق بازدیدکنندگان و کاربرانی که از خدمات آنلاین ارائه شده در این کسب و کارها استفاده می کنند بدست می آید.

طبق روال معمول، برای موفقیت در این کسب و کارها باید به سئو سایت ها و فروشگاهها توجه ویژه ای شود. زیرا با سئو کردن وب سایت، موتورهای جستجو بدون هیچ هزینه ای بازدید کننده های هدفمندی را روانه کسب و کار آنلاین شما می کنند.

اما همواره این پرسش پیش می آید که آیا می توان بدون توجه به سئو و بدون نیاز به موتورهای جستجو در کار خود موفق شویم؟

برای پاسخ به این پرسش باید گفت که اگر شرکت کوچک و یا یک وب سایت با سرمایه اندک دارید، بدون سئو هرگز نخواهید توانست ادامه کار خود را تضمین کنید. زیرا اگر وب سایت خود را به خوبی سئو کنید، حداقل 50 درصد بازدیدکنندگان شما از طریق موتورهای جستجو تامین خواهد شد و دیگر لازم نیست ماهیانه هزینه های هنگفتی برای تبلیغات به هدر دهید.

اما اگر یک شرکت بین المللی بسیار معروف دارید شاید بتوانید از سئو وب سایت خود صرف نظر کنید! زیرا همه برند شما را می شناسند!

اهسمیت سئو سایت برای کسب و فروشگاه ebay

برای روشن شدن این موضوع فرض کنیم که یک فروشگاه معروف و بین المللی مانند eBay.com روزی تصمیم بگیرد که دیگر در نتایج جستجوی گوگل و یاهو ظاهر نشود !

طبق اطلاعات موجود در وب سایت الکسا، موتور جستجوی گوگل 15 درصد، و موتور جستجوی یاهو 5 درصد از کل ترافیک سایت eBay را ایجاد می کنند. به عبارتی همین تصمیم ساده باعث خواهد شد که این فروشگاه آنلاین حدود 20 درصد از بازدیدکنندگان و به عبارتی 20 درصد از درآمد خود را از دست بدهد !

20 درصد از درآمد سایت eBay.com برابر با میلیاردها دلار تبادلات مالی خواهد بود.

بنظر شما مدیران فروشگاه آنلاین eBay.com حاضر می شوند که از سئو و موتورهای جستجو صرف نظر کنند و چنین ضرری متحمل شوند؟متن نظر *