تبلیغات

مدیران سایتهای ورد پرسی با نصب چند افزونه سئو ، خود را گول می زنند!

نرم افزارهای متن باز برای افرادی که می خواهند یک وب سایت با امکانات زیاد راه اندازی کنند بسیار مناسب هستند. اما نکته ای که وجود دارد این است که توسعه این نرم افزارها فقط به عهده یک تیم واحد نیست و همه برنامه نویسان از سراسر دنیا برای این نرم افزارها افزونه های متعدد ایجاد می کنند.

با نصب افزونه های سئو خود را گول نزنیم

هدف این برنامه نویسان هم هم متفاوت است. عده ای بخاطر فرهنگ متن باز، عده ای برای کسب اعتبار، عده ای برای کسب درآمد از طریق فروش افزونه ها و... برای این نرم افزارها افزونه های مختلفی ایجاد می کنند.

از نظر من برای موفقیت کسب و کارهای آنلاین، باید وب سایتها را از پایه بر اساس استانداردهای روز سئو طراحی و کد نویسی کرد. این کار می تواند توسط یک تیم هماهنگ انجام شود ولی پراکندگی در میان توسعه دهندگان و متفاوت بودن هدف نویسندگان نرم افزارهای متن باز باعث می شود به سئو سایت به اندازه کافی توجه نشود.

بسیاری از این نرم افزارهای متن باز با ارائه یک یا چند افرونه، مسئله سئو را حل شده در نظر می گیرند، که این خود یک اشتباه بزرگ است. زیرا بخش مهمی از سئو به قالب و استاندارد بودن قالب، محتوا و بک لینکهای سایت بستگی دارد. بسیاری از مدیران سایتهای وردپرسی تصور می کنند اگر افزونه All in One SEO یا wordpress seo و سایر افزونه ها را نصب کنند، سئوی وب سایت آنها کامل می شود و دیگر نیاز به سئو کردن وب سایت ندارند! این تصمیم نقش مهمی در از دست دادن ترافیک حاصل از موتورهای جستجو دارد !

در صورتیکه علاوه بر استفاده از افزونه های موجود، برای نرم افزارهای متن باز قالب اختصاصی و متناسب با سئو طراحی شود، محتوای مناسب و با کیفیت ایجاد شود و مطالب سایت در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و سایر موارد مرتبط با سئو را نکته به نکته و با دقت انجام داد، آنگاه می توان انتظار داشت که سایت ورد پرسی ما در نتایج جستجو جایگاه مناسبی داشته باشد.

پس بهتر است با این افزونه ها خود را گول نزنیم !متن نظر *