ابزارهای نمایش میزان سئو سایت قابل اعتماد نیستند

در هنگام انجام پروژه های طراحی وب سایت سازگار با اصول سئو گاهی با این پرسش مواجه هستیم که کدام ابزار برای تست سئوی سایت مناسب است؟

برای پاسخ به این پرسش باید طرز کار این ابزارها را با موتور های جستجو مقایسه کنیم و سپس به این پرسش پاسخ دهیم.

طرزکار افرونه ها و ابزارهای آنلاین

همانطور که می دانید افرونه ها و ابزارهای آنلاین فراوانی وجود دارد که سئوی سایت را به کاربر نمایش می دهند. طرز کار افزونه های سئو به این شکل است که ابتدا روی مرورگر نصب می شوند و با وارد شدن به هر صفحه، اطلاعاتی در مورد آن صفحه را به کاربر نمایش می دهند. ابزارهای آنلاین نیز آدرس یک صفحه یا یک وب سایت را از کاربر می گیرند و پس از یک بررسی اجمالی نتایجی را به کاربر نمایش می دهد.

طرز کار موتورهای جستجو

اما موتورهای جستجو دیتابیس عظیمی در اختیار دارند و از چندین بخش مختلف تشکیل شده اند. موتورهای جستجو برای اینکه میزان بهینه سازی یک سایت را مشخص کنند روزانه چندین بار به وب سایت سر می زنند، موضوع وب سایت را در نظر می گیرد، سابقه و بازه زمانی بروزرسانی وب سایت را در نظر می گیرند، بک لینکهای آن وب سایت را در میلیونها وب سایت رقیب و میلیاردها صفحه اینترنتی رد گیری می کنند، فعالیت وب سایت مذکور در شبکه های اجتماعی را تحت نظر می گیرند، مطالب منتشر شده در وب سایت را با مطالب منتشر شده در بقیه وب سایتها مقایسه می کنند، روشهای تقلب را در نظر می گیرند و با بکار بردن انواع و اقسام الگوریتمهای محاسباتی تصمیم می گیرند که کدام صفحه شایسته داشتن رتبه بالاتری در نتایج جستجو می باشد.

پاسخ به پرسش مطرح شده:

همانگونه که مشخص است وقتی از افزونه ها و ابزارهای آنلاین برای مشاهده میزان سئو یک سایت استفاده می کنیم، آن ابزار فقط فاکتورهای درون همان یک صفحه را محاسبه می کند ولی موتورهای جستجو سرتاسر دنیای در هم تنیده وب را کنکاش می کنند و سپس در مورد رنکینگ وب سایتهای مختلف تصمیم گیری می کنند.

بنابر همین یک دلیل بهتر است برای تشخیص سئوی سایت خود به این ابزارهای تکیه نکنید.



کامران
13:19 - 1392/06/25
0
0
سلام

در مورد اینکه نمی شه روی ابزار تست سئو سایت تکیه کرد با شما موافقم.

(مخصوصا ابزاری که فقط وجود بعضی از تگها رو توی سورس سایت چک میکنن)
فاطمه قنبری
17:39 - 1393/05/19
0
0
عالی بود
mohammad ghorbani
10:55 - 1393/09/19
0
0
http://www.tablokar.ir

به نظرم رتبه ی سئو رو باید بر اساس رنکینگ گوگل سنجید
والسلام - ایکاش در بخش نظرات میشد لینک وب سایت هم گذاشت .
ممنون
اکبری
23:46 - 1393/11/10
0
0
رنکینگ گوگل فعلا از بین رفته و گوگل میخواهد کلا این روش رو برداره به همین دلیل چند وقته رنک هیچ سایتی تکون نخورده
متن نظر *