کسب درآمد از طریق اینترنت یکی از راههای افزایش کسب و کار خانگی

در حال حاضر اینترنت در اعماق زندگی ایرانیان ریشه دوانیده است و هر کسی در هر کجای ایران زمین به نوعی به خدمات اینترنتی وابسته می باشد. ثبت نام در کنکور، انتخاب رشته در دانشگاه و خرید های رو به رشد اینترنتی از جمله محدود کاربردهای اینترنت در کشورمان می باشد.

همانطور که مشاهده می شود اینترنت کاربرد بسیار وسیع و گسترده ای در زندگی ما بازی می کند و باعث ساده شدن کارهایی شده است که در گذشته برای انجام آنها می بایست یک یا دو روز دوندگی می کردیم. وقتی بکار بردن اینترنت باعث می شود زندگی ما تا این حد ساده شود، اگر شناخت دقیقی از اینترنت داشته باشیم می توانیم با کمک آن وضعیت امرار معاش و درآمد خود را نیز تغییر دهیم.

همانند سایر کسب و کارهای خانگی، بسیاری از کارهای اینترنتی را نیز می توان در خانه انجام داد بطوریکه بدون خارج شدن از خانه شغل دومی برای خود دست و پا کرد. نوجوانها و دانشجویان می توانند در خانه یا خوابگاه از فعالیتهای اینترنتی خود کسب درآمد کنند.

برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی باید از کجا شروع کنم؟

1- ابتدا باید با کسب و کارهای اینترنتی آشنا شویم:

هنگام آغاز هرکاری باید نسبت به آن کار شناختی دقیق پیدا کنیم و با چشمانی باز در مسیر خود به حرکت در آییم. برای کسب و کارهای اینترنتی باید با انواع خدمات، آموزشها و کالاهایی که می توان بر بستر اینترنت ارائه داد آشنا شد، با محدودیتهای حقوقی و قوانین حاکم بر فضای اینترنت آشنا شد.

همچنین باید مشکلاتی مانند قطع شدن اینترنت، هک وب سایت ها، کار طولانی مدت با کامپیوتر را در نظر گرفت.

در نهایت تصمیم گرفت که آیا می توانیم در چنین فضایی کار کنیم یا خیر؟

2- باید شناختی دقیق از بازار و رقبای اینترنتی خود بدست بیاوریم:

برای اینکه بتوانیم در اینترنت موفق شویم باید افراد و شرکتهایی که قبل از ما وارد این عرصه شده اند را بشناسیم، با کارهایی که انجام داده اند آشنا شویم، فعالیتها و خدمات مختلفی که ارائه می دهند را بررسی کنیم، باید رقبای خود را شناسایی کنیم و بررسی کنیم که آیا می توانیم با وجود چنین رقبایی، حرفی برای گفتن داشته باشیم؟

به عنوان مثال اگر در گذشته راه اندازی یک سایت فروش کارت شارژ می توانست سود آور باشد، در حال حاضر ممکن است راه اندازی چنین کسب و کاری باعث متضرر شدن شما شود.

3- با توجه به زمینه فعالیت اینترنتی مورد نظر خود، باید علوم مورد نیاز را فرا بگیریم.

اگر می خواهید در اینترنت به عنوان برنامه نویس و طراح فعالیت کنید باید انواع و اقسام زبانهای برنامه نویسی و طراحی وب سایت را فرا بگیرید. اما اگر می خواهید طراحی وب سایت خود را به شرکتهای طراحی وب سایت بسپارید، باید حداقل با بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو ( سئو ) و تا اندازه ای بازاریابی اینترنتی آشنا شوید.

آشنایی با شبکه های اجتماعی، وبلاگها و سیستم های همکاری در فروش درآمد کسب کنید نیز می تواند برای شما مفید باشد.

4- سپس پیشنیازهای سخت افزاری و نرم افزاری این کار را فراهم کنیم.

پس از اینکه همه موارد گفته شده را بررسی کردید و علوم لازم را فراگرفتید باید سخت افزار و نرم افزار لازم را تهیه کنید و کار خود را آغاز کنید. داشتن یک کامپیوتر، اشتراک اینترنت، ثبت دامین، خرید هاست و طراحی یک وب سایت حرفه ای از ملزومات کسب و کارهای اینترنتی می باشد و بدون این موارد نمی توان کار را آغاز کرد.نیتا
21:24 - 1393/03/07
3
2
خواهشا کمکم کنید یکم بیشتر در مورد کسب و کار توضیح بدید
متن نظر *