چرا شبکه های اجتماعی برروی سئو و نتایج گوگل تاثیر میگذارند؟

همواره مطرح می شود که حضور در شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیسبوک و توییتر تاثیر مثبتی روی سئو وب سایت دارد و در صورت استفاده صحیح از ظرفیت شبکه های اجتماعی می توان انتظار داشت که وب سایت شما در نتایج جستجو جایگاه خوبی پیدا کند.

سوالی که پیش می آید این است که چرا حضور در این شبکه ها، بر روی سئو سایت تاثیر دارد و باعث می شود که موتورهای جستجو حضور در شبکه های اجتماعی را در نتایج جستجو تاثیر دهند؟

تاثیر شبکه های اجتماعی روی سئو سایت

شبکه های اجتماعی در واقع محلی برای به اشتراک گذاشتن افکار، عقاید، ایجاد رابطه با سایرین و استفاده از اطلاعاتی است که توسط انسانهای دیگر تولید می شود. در صورتیکه یک مقاله در شبکه های اجتماعی داشته باشید و این مقاله توسط 5000 نفر به اشتراک گذاشته شود، به عبارتی 5000 نفر با شما آشنا می شوند.

باید توجه کنید که نوشتن مقاله و انتشار آن در شبکه های اجتماعی باید توسط یک نویسنده خوب و با تجربه انجام بپذیرد تا بخوبی تاثیر خود را نشان دهد. در صورتیکه بتوانید چنین مقالات و یا مطالبی تهیه کنید، حتما آنها را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و برای کالا و خدمات خود بیننده بیشتری جذب کنید.

در واقع انتشار مقاله در این شبکه ها باعث می شود کاربران بسیاری با شما آشنا شوند و برای آشنایی بیشتر به سایت رسمی شما مراجعه کنند. به دلیل اینکه این افراد، افراد کنجکاوی هستند ممکن است چندین صفحه از وب سایت شما را بررسی کنند و وب سایت شما را به دیگران معرفی کنند.

به این صورت برند شما را در اینترنت تقویت می کنند و بر روی سئو تاثیر می گذارد.متن نظر *